Download, sterowniki

Jak w Windows 7 wyłączyć powiadomienia pełnoekranowe o końcu wsparcia

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
13.12.2019
Ilość komentarzy
2

Wydana przez Microsoft aktualizacja KB4530734 wyświetla użytkownikom Windows 7 powiadomienie na pełen ekran, informujące o końcu wsparcia dla systemu. Jak to wyłączyć i zablokować, aby ponownie się nie wyświetlało?

Jak wyłączyć powiadomienie na pełen ekran o wsparciu Windows 7

Wsparcie dla Windows 7 dobiega końca, o czym już wielokrotnie wspominaliśmy. Co prawda istnieje sposób, aby dalej otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa do Windows 7 po 14 stycznia 2020 roku, jednak trzeba pamiętać, że z biegiem czasu również i twórcy popularnych programów zaprzestaną wspierać starszy system. Microsoft stara się to uświadomić swoim użytkownikom, aby Ci na pewno zrozumieli, że Windows 7 nie będzie otrzymywać już dalszych aktualizacji, ale robi to w dość... nachalny sposób.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że w Windowsie 7 pojawia się okno z informacją o zbliżającym się końcu wsparcia dla systemu. Najnowsza aktualizacja KB4530734 idzie o krok dalej i tym razem zamiast okna zobaczymy pełnoekranowy komunikat na niebieskim tle w stylu Windows 10.

Co zawiera komunikat o końcu wsparcia dla Windows 7?

Komunikat ten przykrywa cały ekran i wyświetla się na niebieskim tle w stylu Windows 10. Informuje, że system Windows 7 wkrótce przestanie być wspierany i nie otrzymasz żadnych aktualizacji bezpieczeństwa, aktualizacji oprogramowania, a także technicznego wsparcia. Microsoft nie omieszkał również zasugerować przejścia na Windows 10. Możemy odrzucić komunikat na później lub kliknąć przycisk "Dowiedz się więcej", który przeniesie nas do szczegółów.

Powiadomienie o końcu wsparcia dla Windows 7

Warto zwrócić też uwagę na częstotliwość wyświetlania komunikatu. Harmonogram powiadomienia jest ustawiony w taki sposób, że pojawia się ono każdego dnia o godz. 00:00.

Jeśli nie chcesz otrzymywać więcej tego powiadomienia, to na ekranie komunikatu kliknij przycisk "Don't remind me again" (Nie przypominaj ponownie). Znajduje się on lewym dolnym rogu. Komunikat można także zablokować poprzez Edytor rejestru, co opisaliśmy poniżej.

Całkowita blokada powiadomień o końcu wsparcia dla Windows 7

Jeśli chcesz mieć pewność, że komunikat się nie wyświetli lub chcesz zawczasu go zablokować, zanim otrzyma szansę pojawienia się, to możesz wykonać niewielką zmianę w Edytorze rejestru, która całkowicie zablokuje możliwość jego wyświetlania.

Aby to zrobić, wciśnij kombinację klawiszy Windows + R w celu wywołania okna uruchamiania. Następnie wpisz poniższe polecenie, aby wywołać Edytor rejestru:

regedit

Zatwierdź polecenie przyciskiem OK. Pojawi się okno Edytora rejestru, w którym, rozwijając foldery po lewej stronie, należy przejść do następującej lokalizacji:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\EOSNotify

Po zaznaczeniu klucza (folderu) EOSNotify wyświetlą się jego szczegóły z prawej strony okna.

Wyszukaj DiscontinueEOS

Wyszukaj na liście wpisu o nazwie DiscontinueEOS. Jeśli taki wpis nie istnieje, to kliknij prawym przyciskiem myszy na kluczu EOSNotify i wybierz "Nowy > Wartość DWORD (32-bitowa)" i nazwij ją DiscontinueEOS.

Gdy wpis DiscontinueEOS jest już na liście, kliknij go dwukrotnie i zmień w nowym oknie jego wartość na 1. Zapisz zmiany przyciskiem OK i zamknij okno Edytora rejestru.

Opcja ta anuluje wyświetlanie powiadomień typu End of Support (koniec wsparcia). Od tej pory żadne powiadomienie oparte na tym zadaniu nie będzie się więcej wyświetlać.

Dołącz do dyskusji

Aneta Zelek

14.12.2019

A gdzie plik reg do pobrania z Dropbox?

Aneta Zelek

14.12.2019

A gdzie plik reg do pobrania z Dropbox?

comments powered by Disqus