Jeśli używasz systemu Windows 11 głównie do gier i chcesz nieco zwiększyć ogólną wydajność, powinieneś poświęcić trochę czasu na wprowadzenie kilku z poniższych zmian. Te zmiany są naprawdę łatwe do wprowadzenia i są sugerowane przez firmę Microsoft, jeśli granie jest Twoją głównym zajęciem.

Ponieważ gry są obecnie jedną z największych branż na świecie, Microsoft zaczął zwracać na nią znacznie więcej uwagi z oczywistych powodów. Dlatego Windows 11 miał całkiem niezłą zmianę w kierunku gier. Chociaż ta zmiana jest tylko subtelna, po przejściu z systemu Windows 10 na 11 można uzyskać przyzwoity wzrost wydajności.

Chociaż ten wzrost wydajności jest pasywny i nie wymaga żadnych zmian systemowych, Microsoft ostatnio zasugerował wprowadzenie kilku innych zmian w systemie Windows 11, jeśli chcesz subtelnego zwiększenia ogólnej wydajności gier. Najlepszą rzeczą w tych zmianach jest to, że można je wprowadzić szybko i łatwo i nie wymagają dużej wiedzy o systemie Windows ani szalonych skomplikowanych kroków. Zacznijmy więc i zoptymalizujmy komputer z systemem Windows 11 pod kątem gier.

Jak zoptymalizować wydajność gier w systemie Windows 11? Uzyskaj lepszą wydajność w grach w systemie Windows 11.

Są więc dwie rzeczy, które musisz wyłączyć w systemie Windows 11, aby poprawić wydajność gier. Pierwsza nazywa się Izolacja rdzenia, a druga to Virtual Machine Platform i Hypervisor.

Wyłącz izolację rdzenia w systemie Windows 11, aby poprawić wydajność gier.

  • Aby rozpocząć, otwórz Start i wyszukaj Zabezpieczenia Windows. Spowoduje to otwarcie głównej aplikacji zabezpieczającej systemu Windows.
  • Otworzy się na stronie Zabezpieczenia w skrócie, na której będziesz musiał kliknąć Zabezpieczenia urządzenia.
  • Na górze tej strony zobaczysz opcję o nazwie Izolacja rdzenia. Kliknij Szczegóły usługi izolacji rdzenia.
  • Następnie upewnij się, że Integralność pamięci jest wyłączona. Pozostaw włączoną listę Zablokowanych sterowników podatnych na zagrożenia firmy Microsoft.
  • Teraz po prostu uruchom ponownie komputer, a następnie przejdź do następnej opcji.

Teraz możesz wyłączyć platformę maszyny wirtualnej i platformę Hypervisor, aby uzyskać niewielki wzrost wydajności gier.

Następną zmianą, którą musisz wprowadzić w systemie Windows 11, aby uzyskać niewielki wzrost wydajności, jest wyłączenie platformy maszyny wirtualnej i platformy Hypervisor.

  • Najpierw otwórz menu Start i wyszukaj Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows.
  • Teraz przewiń listę w wyświetlonym oknie i wyłącz platformę maszyny wirtualnej i platformę Hypervisor. Po prostu usuń zaznaczenie z pola obok każdego.
  • Na koniec kliknij OK, aby zapisać zmianę i ponownie uruchomić komputer.

Teraz, po wprowadzeniu obu tych zmian, powinieneś mieć niewielki wzrost wydajności podczas grania w gry. To, jak duży wzrost będzie zależeć od twojego sprzętu, musi być na tyle znaczące, aby Microsoft mógł zasugerować zmiany.

Jeszcze nie odchodź, wiem, że masz subskrypcję Game Pass!

Skoro tu jesteś, koniecznie sprawdź całą naszą bibliotekę przewodników Game Pass, która zawiera mnóstwo treści dotyczących poprawek do gier Game Pass, poprawek błędów Game Pass i mnóstwo innych treści związanych z grami i Game Pass w systemach Windows 10 i 11. Warto też zajrzeć na nasz kanał YouTube.