Download, sterowniki

Jak utworzyć dodatkowe profile w Amazon Prime Video.

Autor
Juan. M
Data dodania
12.11.2020
Ilość komentarzy
0

Amazon Prime Video jest jednym z bezpośrednich rywali platform rozrywkowych, takich jak Netflix. Amazon Prime Video, podobnie jak konkurencja, ma bogatą bibliotekę, w tym oryginalne treści produkowane przez samą platformę. Ponadto subskrybenci Amazon Prime mogą również tworzyć profile na swoich kontach, aby lepiej zarządzać użytkownikami, którzy będą z niego korzystać.

Związane z: Jak zoptymalizować korzystanie z Netflix na komputerze.

Wszyscy użytkownicy, którzy subskrybują Amazon Prime, mają również dostęp do Prime Video za pośrednictwem swojego konta. Jednak w przypadku, gdy masz rodzinę i grupę przyjaciół, z którymi dzielisz swoje konto Prime Video, wszystko może wymieszane, ponieważ historie oglądania lub monitorowania seriali i filmów nie są przypisane do każdej z osób.

Aby uniknąć tego bałaganu, Amazon Prime Video umożliwia tworzenie i korzystanie z profili użytkowników. Możesz utworzyć maksymalnie 6 profili. Wszystkie profile będą musiały używać tego samego loginu do konta Amazon, jednak kiedy uzyskamy do niego dostęp, możemy wybrać profil, z którego chcemy korzystać.

W ten sposób, gdy oglądamy serial lub film, historia oglądania będzie przechowywana tylko w tym profilu. Podobnie, jeśli chcemy dodać jakąkolwiek zawartość do listy ulubionych, będzie ona dostępna tylko dla tego profilu, ponieważ każdy z profili wideo Prime będzie miał swój własne listy.

To powiedziawszy, poniżej pokazujemy szczegółowo, jak tworzyć profile Amazon Prime Video z komputera lub z oficjalnej aplikacji na iPhone'a lub Androida:

Jak tworzyć profile w Prime Video z przeglądarki komputera.

1. Otwórz przeglądarkę internetową i wejdź na Primevideo.com

2. Będąc tutaj, zaloguj się na swoje konto.

3. Po wejściu na konto będziesz musiał kliknąć ikonę użytkownika w prawym górnym rogu okna.

4. Kiedy pojawi się menu, znajdziesz kilka opcji, z których musisz wybrać opcję: Dodaj nowe

5. Spowoduje to przejście do nowego ekranu, na którym należy podać nazwę nowego profilu.

6. Następnie musisz zdecydować, czy chcesz skonfigurować go jako profil dla dzieci (treści ograniczone ze względu na wiek)

7. Na koniec wystarczy kliknąć przycisk Zapisz 

8. Spowoduje to automatyczne utworzenie profilu i będzie dostępny w wersji internetowej lub w oficjalnej aplikacji Prime Video.

Jak tworzyć profile w Prime Video z oficjalnej aplikacji na Androida lub iPhone'a.

1. Otwórz aplikację Prime Video.

2. Kliknij sekcję: Moje materiały

3. Następnie kliknij: + Nowości

4. Na kolejnym ekranie będziesz musiał wpisać nazwę, jaką chcesz nadać temu profilowi.

5. Zaznacz, czy chcesz, aby profil wyświetlał tylko treści dla dzieci (odpowiednie tylko dla dzieci poniżej 12 roku życia)

6. Na koniec wystarczy kliknąć: Zapisz

7. Od tego momentu profil jest gotowy do użycia.

Ważna uwaga : Użytkownicy powinni sprawdzać profil, którego używają, za każdym razem, gdy logują się do Prime Video. Może się zdarzyć, że urządzenie domyślnie zasugeruje profil, który był używany jako ostatni także warto zwrócić na to uwagę.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus