Używasz systemu Windows 11 i od czasu do czasu zdarzają się aktualizacje, które kończą się niepowodzeniem, ale żadna z obecnych opcji znalezionych w internecie, nie rozwiązuje problemu? W tym artykule dowiesz się, jak usunąć folder Oczekujące aktualizacje w systemie Windows 11. Wyczyszczenie tego folderu spowoduje, że system Windows ponownie pobierze zawartość aktualizacji.

Podobnie jak w systemie Windows 10, istnieje wiele różnych komunikatów o błędach i kodów błędów, które możesz napotkać podczas próby aktualizacji systemu Windows 11 do najnowszej wersji. Chociaż prawie każdy błąd aktualizacji zawiera określony kod i pewne potencjalne możliwości rozwiązania go, to nie zawsze są one skuteczne. Do tej pory omówiliśmy setki błędów systemu Windows 11, więc zachęcamy do zapoznania się z naszą biblioteką tutaj, zanim przystąpisz do poniższych kroków, które pokazują, jak wyczyścić oczekujące aktualizacje w systemie Windows 11.

Jeśli wypróbowałeś różne potencjalne rozwiązania problemu i żadne z nich nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, możesz spróbować wyczyścić oczekujące aktualizacje systemu Windows, usuwając zawartość „Download” w folderze „SoftwareDistribution”, których pozbycie się może pomóc w rozwiązaniu bieżącego problemu z błędem aktualizacji. Ponieważ aktualizacje zwykle nie instalują się właśnie z powodu różnego rodzaju błędów, problemów ze zgodnością i uszkodzenia plików, zawsze warto spróbować czystego startu.

Jak zatrzymać/usunąć oczekujące aktualizacje w systemie Windows 11?

  • Aby rozpocząć, musisz otworzyć Eksplorator plików i przejść do następującej lokalizacji:

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

  • Gdy znajdziesz się w tym folderze, zaznacz wszystko, naciskając skrót klawiaturowy Ctrl + A, a następnie usuń wszystko.
  • Gdy tylko usuniesz wszystko, system Windows 11 będzie wiedział, że musi ponownie pobrać najnowsze aktualizacje.

Jak uniemożliwić systemowi Windows 11 automatyczne ponowne aktualizowanie tej samej aktualizacji?

Jeśli nie chcesz, aby system Windows 11 automatycznie zaczął pobierać tę samą aktualizację, z którą wystąpił problem, będziesz musiał wstrzymać aktualizacje systemu Windows. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Aktualizacje systemu Windows i kliknij Wstrzymaj aktualizacje na 7 dni. Niestety czynność tę będziesz musiał powtarzać co 7 dni. Microsoft nie pozwoli użytkownikom wstrzymywać aktualizacji na dłużej niż tydzień ze względów bezpieczeństwa.

Czy możesz ręcznie zaktualizować system Windows 11?

Jeśli chcesz tym razem ręcznie zaktualizować system Windows 11 i pominąć aktualizację, która sprawia Ci problemy, musisz odwiedzić witrynę Microsoft Update Catalog i pobrać wybraną aktualizację. Tylko upewnij się, że dopasowałeś kod aktualizacji (KB5011563 itp.) do odpowiednich informacji systemowych. Gdy będziesz mieć już plik w swoim systemie, po prostu uruchom go jak każdy inny i zainstaluj.

Więcej przewodników po systemie Windows 11?

Skoro tu jesteś, zachęcamy do sprawdzenia całej naszej biblioteki związanej z systemem Windows 11. Istnieje wiele innych poradników dotyczących rozwiązywania problemów z systemem Windows, konfiguracji, porad i wskazówek oraz oczywiście problemów z aktualizacją systemu Windows.

adsense3