Jeśli masz Asystenta Google i chcesz wyłączyć / usunąć ogromną kolekcję poleceń głosowych, które utworzyłeś na przestrzeni czasu. W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo usunąć wszystkie nagrania Asystenta Google, a jeśli zdecydujesz, wyłączyć funkcję nagrywanie Asystenta Google. 

Związane z: Znajdowanie utworów przez nucenie w Google | Android i iPhone

Urządzenia z asystentami głosowymi, takie jak Google Assistant i Amazon Alexa (między innymi), zmieniły sposób, w jaki wiele osób zarządza i wykonuje podstawowe zadania w swoich domach. Od włączania i wyłączania świateł po sterowanie termostatem - technologiczni asystenci stali się częścią codzienności.

Ponieważ urządzenia te stają się coraz tańsze i coraz bardziej powszechne, pojawiły się obawy o prywatność i bezpieczeństwo, dotyczące tego, co faktycznie dzieje się z danymi gromadzonymi podczas nagrywania wydawanych przez nas poleceń. Jeśli masz jedno z tych urządzeń, prawdopodobnie znasz temat, więc nie ma sensu zagłębiać się w szczegóły, jednak omówimy kroki, które możesz wykonać, jeśli chcesz wykasować nagrania Asystenta Google. 

Jak wyłączyć dzienniki głosowe Asystenta Google i nagrania głosowe? 

Aby uniemożliwić Asystentowi Google przechowywanie historii, musisz wykonać poniższe czynności. 

  1. Najpierw musisz udać się na stronę internetową Google Assistant Activity Controls
  2. Gdy znajdziesz się na właściwej stronie, zaloguj się na konto Google połączone z urządzeniem z Asystentem Google. 
  3. Tutaj przełącz opcję obok Aktywność w internecie i aplikacjach  na Wył. (Szary)

Uwaga: możesz również uzyskać dostęp do tej strony z urządzeń mobilnych. Jeśli nie widzisz opcji Aktywność w internecie i aplikacjach , oznacza to, że nagrywanie rozmów nie jest aktywne na Twoim koncie. Po prostu upewnij się, że opcja Uwzględnij nagrania audio nie jest zaznaczona. 

 

Jak usunąć całą historię nagrań Asystenta Google?

Jeśli Aktywność związana z internetem i aplikacjami była włączona na Twoim koncie, musisz wykonać następujące czynności, aby usunąć wszystkie zapisane nagrania na swoim koncie.

1. Najpierw musisz udać się na stronę internetową Google Assistant Activity Controls.

2. Następnie kliknij Zarządzaj aktywnością .

3. Na tej stronie wybierz zakres dat, wybierając okres, w którym chcesz usunąć dane. Osobiście po prostu usunąłbym wszystko, wybierając Cały okres.

Po wprowadzeniu tych dwóch zmian wyłączysz zbieranie danych głosowych w przyszłości i usuniesz wszystkie dane, które są obecnie przechowywane na Twoim koncie. Gdy jesteś na stronie Moja aktywność w Google, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest przejrzenie również ustawień lokalizacji, YouTube i aplikacji. Jeśli po raz pierwszy odwiedzasz ten obszar Google, prawdopodobnie będziesz zszokowany tym, jak dużo pozycji jest domyślnie włączonych.