Nagrałeś coś i zauważyłeś, że występują problemy z głosem lub innymi przypadkowymi odgłosami i dźwiękami w tle? W tym artykule znajdziesz kilka różnych narzędzi, których możesz użyć do usunięcia głosów z plików audio. Pokażemy Ci, jak oczyścić dźwięk, aby uzyskać dźwięk wysokiej jakości nawet przy użyciu przeciętnego mikrofonu.

Jakość dźwięku w dużym stopniu zależy od środowiska, w którym nagrywasz. Nie ma wątpliwości, że nawet najmniejsze szumy lub zakłócenia w tle mogą zrujnować szanse na uzyskanie wysokiej jakości dźwięku i najlepiej brzmiącego wideo lub podcastu. Na szczęście na rynku jest teraz całkiem sporo narzędzi, które pozwalają dostroić nagrany dźwięk i usunąć niechciane głosy lub dźwięki tła.

Jeśli jesteś twórcą różnych treści na przykład filmów na YouTube’a czy podcastów, powinieneś dążyć do tego, aby mieć jak najlepsze warunki do nagrywania, zwłaszcza jeśli nagrywasz w pomieszczeniach. W przypadku vlogów i filmów w ruchu jest to o wiele bardziej skomplikowane, więc tutaj niektóre z tych narzędzi staną się naprawdę przydatne. Pamiętaj, że żadna z tych metod nie jest rozwiązaniem jednoetapowym, więc prawdopodobnie będziesz musiał użyć wielu opcji jednocześnie, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Jak usunąć głosy z plików audio i wideo, zachowując wszystko inne?

Jeśli chcesz usunąć głosy ze ścieżki audio lub wideo, masz kilka opcji, a sztuczna inteligencja wykonuje obecnie większość zadań w tej kwestii. Po przetestowaniu kilku różnych usług znaleźliśmy dla Ciebie idealny punkt kompleksowej obsługi.

Narzędzie nazywa się Vocal Remover and Isolation [AI] i wykonuje niesamowitą robotę, usuwając głosy z dowolnego rodzaju ścieżki dźwiękowej. Chociaż jest przeznaczony do usuwania głosu z utworów muzycznych, działa naprawdę dobrze na prawie każdym innym rodzaju pliku. Jedyne co musisz zrobić, aby z niego skorzystać, to przesłać plik audio i poczekać na zakończenie procesu. Wtedy otrzymasz dwa nowe pliki. Jeden z oddzielonym dźwiękiem i jeden ze wszystkim innym.

Inną przyzwoitą opcją, której możesz użyć, jest narzędzie do usuwania głosu Media.io, który robi prawie dokładnie to samo, co wymienione wyżej narzędzie. Po prostu prześlij plik audio, poczekaj na zakończenie procesu, a następnie pobierz utwór.

Jak na razie oddzieliłeś lub usunąłeś głos z pliku audio. A co z poprawą mowy i głosu?

Teraz gdy oddzieliłeś swoje pliki głosowe od wszystkiego innego, możesz poprawić jakość lub po prostu je usunąć i zachować drugą ścieżkę. Jeśli jednak zdecydujesz, że chcesz poprawić ścieżkę głosową, możesz wprowadzić do niej ogromne ulepszenia za pomocą nowego narzędzia firmy Adobe o nazwie Enhance Speech. To narzędzie zadziała magicznie na Twoim pliku i sprawi, że nawet najtańszy mikrofon będzie brzmiał niesamowicie! Możesz zapoznać się z naszym pełnym przewodnikiem na temat Adobe Enhance, korzystając z poniższego linku.

Jak poprawić jakość dźwięku w filmach i podcastach YouTube za pomocą Adobe Enhance Speech.

Problemy z mikrofonem? Upewnij się, że skonfigurowałeś go poprawnie. (Strojenie mikrofonu za pomocą AI)

Kolejnym naprawdę ważnym aspektem, prawdopodobnie najważniejszym, jest upewnienie się, że mikrofon jest prawidłowo ustawiony. Wydaje się to całkiem proste, ale zdziwiłbyś się, jak wiele można skonfigurować, jeśli odpowiednio podejdziesz do tego tematu. W tym miejscu do gry wchodzi Adobe Mic Check, który pomaga skonfigurować mikrofon w celu uzyskania idealnego dźwięku w danym środowisku.