Masz skonfigurowane konto Google w telefonie z nakładką MIUI, ale chcesz je usunąć wraz ze swoimi danymi? Zobacz, gdzie znaleźć opcję usunięcia konta i jak tego dokonać w urządzeniach Xiaomi z nakładką MIUI.

Jak usunąć konto Google z Xiaomi / MIUI

Konto Google zazwyczaj konfigurujemy za pomocą kreatora, który pojawia się podczas pierwszego uruchomienia telefonu po zakupie. Wpisujemy swoje dane do logowania na konto Google, które jest potem używane do synchronizacji kontaktów czy dokonywania zakupów w Sklepie Play. Gdy rezygnujemy z telefonu, oddajemy go do naprawy lub przekazujemy komuś z rodziny w prezencie, to warto usunąć swoje konto Google. Tylko jak to zrobić w urządzeniach Xiaomi z nakładką MIUI?

Usuwanie konta Google z MIUI

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć konto Google z MIUI, gdyż nie widzisz tej opcji w głównych ustawieniach, to nie martw się. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, która pokaże Ci, gdzie dostępna jest opcja wykasowania konta Google. Część użytkowników nie widzi tej opcji, gdyż w MIUI prezentowane jest, przede wszystkim, konto Xiaomi.

Aby usunąć konto Google, uruchom aplikację „Ustawienia”. Na ekranie ustawień przewiń zawartość listy nieco w dół, aż wyświetli się sekcja „KONTA”.

Wejdź do ustawień kont w MIUI

W tym miejscu wyświetla się konto Xiaomi, a także opcje synchronizacji. To właśnie w ustawieniach synchronizacji znajdują się pozostałe konta przypięte do naszego urządzenia. Wejdź do zakładki „Synchronizacja”.

W ustawieniach synchronizacji znajdziesz, poza opcjami automatycznego synchronizowania danych, listę pozostałych kont. Przewiń ustawienia nieco w dół do sekcji „OSOBISTE”. W tym miejscu znajdziemy inne konta, z których korzystamy.

Wybierz konto Google i usuń je

Na samej górze znajduje się konto Google. Dotknij go, aby wejść w jego ustawienia. Pojawią się ustawienia, pozwalające wybrać, jakie dane mają być synchronizowane z kontem Google. Zignoruj te ustawienia. Na samym dole ekranu znajdziesz belkę z przyciskiem „Więcej”. Skorzystaj z tego przycisku.

Wysunięte zostanie dodatkowe menu, w którym znajdziemy opcję „Usuń konto”.

Potwierdź usunięcie konta

Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlenie komunikatu informującego nas o tym, że usunięcie konta spowoduje usunięcie wszystkich danych, które zostały z niego pobrane (np. kontakty). Jeśli na pewno chcesz usunąć konto, potwierdź tę czynność. Konto zostanie usunięte z telefonu wraz ze wszystkimi powiązanymi danymi.