Download, sterowniki

Jak usunąć Gmaila z konta Google

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
21.05.2020
Ilość komentarzy
0

Gmail jest powiązany z kontem Google, ale jeśli nie potrzebujesz swojej skrzynki i całej poczty Gmail, to istnieje sposób, aby ją usunąć bez usuwania całego konta Google. Zobacz, jak to zrobić.

Jak usunąć Gmaila z konta Google?

Konto Google jest bezpośrednio powiązane z pocztą Gmail. Gdy zarejestrujemy się w Google za pomocą nowej nazwy, to automatycznie tworzone jest dla niej konto pocztowe Gmail. Nie oznacza to jednak, że konto Google nie może funkcjonować bez Gmaila. Bez problemu możesz usunąć swoje konto Gmail bez naruszania integralności całego konta Google, a także powiązanych z nim innych kont i usług.

Gdy usuniesz Gmaila ze swojego konta Google to stracisz dostęp tylko do usługi poczty - cała reszta pozostanie bez zmian. Google zaoferuje Ci przypisanie dowolnego alternatywnego adresu e-mail, za pomocą którego będziesz od tej pory logować się na swoje konto. Jak to zrobić?

Stwórz kopię swojej poczty na dysku

Zanim usuniesz swojego Gmaila, warto stworzyć kopię zapasową całej poczty na dysku. Przyda się na wypadek, gdybyś po fakcie przypomniał sobie, że jednak w skrzynce była wiadomość, która jest Ci teraz potrzebna. Kopię możesz zrobić za pomocą usługi Google Takeout.

Przejdź do Google Takeout

Wejdź w powyższy link i zaloguj się na swoje konto. Wyświetli się lista usług przypisanych do konta Google, z których możesz wygenerować kopię zapasową. Aby zrobić kopię samej poczty, odznacz wszystkie usługi, a następnie zaznacz tylko usługę Poczta.

Stwórz kopię zapasową poczty

Następnie przejdź dalej i dostosuj ustawienia pobierania. Google przygotuje paczkę z kopią zapasową, którą będziesz mógł pobrać. Gdy zdobędziesz już kopię zapasową, możesz przejść do usunięcia skrzynki.

Usuwanie skrzynki na Gmailu z konta Google

Aby usunąć samego Gmaila ze swojego konta, należy przejść do głównych ustawień konta Google. W tym celu wejdź na główną stronę wyszukiwarki Google, a następnie kliknij w ikonę swojego konta w górnym prawym rogu. Z wysuwanego menu wybierz Zarządzaj kontem Google.

Zarządzaj kontem Google

Na ekranie zarządzania kontem Google wybierz z menu bocznego zakładkę Dane i personalizacja. Następnie na liście dostępnych opcji wyszukaj Usuń usługę lub swoje konto.

Wybierz opcję usuwania usługi lub konta

Po wybraniu opcji usuwania możesz wybrać, co chcesz usunąć - całe konto Google bądź wybrane usługi. My chcemy usunąć tylko Gmaila, więc wybierz opcję Usuń usługę.

Przejdź do usuwania usług

Pojawi się teraz lista wszystkich usług, które są przypisane do konta Google, a które możesz usunąć. Znajdź na liście Gmail, a następnie kliknij ikonę kosza, by rozpocząć procedurę usuwania skrzynki Gmail ze swojego konta.

Jako że do zalogowania się na konto Google do tej pory używałeś adresu Gmail, to usuwając skrzynkę na Gmailu musisz podać alternatywny adres e-mail, za pomocą którego będziesz się od tej pory logować na swoje konto Google.

Wybierz opcję usunięcia Gmaila

Wpisz adres e-mail, który ma być od tej pory używany jako login do konta Google. Tu jedna uwaga: nie może to być inny adres e-mail z Gmaila.

Na podany adres e-mail otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie ukończenia procedury. Przejdź teraz do konta pocztowego, które podałeś jako nowy login do swojego konta Google, otwórz otrzymaną wiadomość i kliknij w link przesłany przez Google.

Wpisz nowy e-mail, którym będziesz logować się w Google

Za jego pomocą dokończysz usuwanie Gmaila ze swojego konta Google, a także jednocześnie przypiszesz nowy adres e-mail jako nowy login do konta Google. I to wszystko - Gmail zostanie usunięty z Twojego konta Google, a do logowania się na konto Google (np. na potrzeby innych usług) będziesz od tej pory używać swojego alternatywnego adresu e-mail. Hasło do konta Google pozostanie bez zmian.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus