Jeśli używasz Google Chrome na urządzeniu z Androidem lub iOS i czasami masz problemy z białym paskiem, który pojawia się po jednej stronie ekranu, w tym artykule przedstawiono kilka różnych czynności, które można wykonać, aby rozwiązać problem. O ile nam wiadomo, jest to zwykle spowodowane błędem w Chrome, który nie przystosowuje się do obracającego się ekranu. 

Powiązane: Jak przeszukiwać karty w Google Chrome: Wyszukiwanie w Google Chrome.

Google Chrome na urządzenia mobilne jest jedną z bardziej stabilnych przeglądarek na rynku i ogólnie nie ma problemów z obsługą i interfejsem. Przynajmniej jeśli używasz stabilnej wersji, a nie Canary. Jednak od około sześciu miesięcy występuje dość irytujący błąd, który pojawia się losowo i powoduje, że Chrome przesuwa wyświetlaną zawartość na jedną stronę (zwykle w lewo), pozostawiając biały pasek z boku ekranu. Dzieje się tak na urządzeniach z Androidem i iOS.

Problem wydaje się być powiązany z ustawieniami obracania ekranu urządzenia. Na przykład, jeśli masz włączone automatyczne obracanie i szybko i wielokrotnie przełączasz się między pozycjami pionową i poziomą, Chrome czasami gubi się w tym, jak treści powinny być wyświetlane, powodując przesuwanie treści na jedną stronę. Poniżej znajduje się przykład tego, o co dokładnie chodzi.

Na szczęście istnieje kilka czynności, z których możesz skorzystać, aby rozwiązać ten problem. Żaden z nich niestety nie jest rozwiązaniem na stałe. Z pewnością Google prędzej czy później upora się z tym błędem. Do tego czasu możesz jednak wykonywać następujące czynności, jeśli biały pasek pojawi się na Twoim ekranie podczas korzystania z Chrome.  

Sposoby na usunięcie białego paska z boku ekranu na Androida i iOS:

  1. Spróbuj zaktualizować Chrome Mobile.
  2. Najpierw uruchom ponownie urządzenie.
  3. Odinstaluj i ponownie zainstaluj Chrome. Jeśli nie możesz go całkowicie usunąć. Odinstaluj aktualizacje, a następnie przeprowadź aktualizację ponownie.
  4. Przełącz się na Microsoft Edge Mobile, dopóki Chrome nie zostanie naprawiony.

Jak usunąć biały boczny pasek na urządzeniu mobilnym z Chrome? Android i iOS.

Jak wspomnieliśmy powyżej, ten problem nie ma obecnie stałego rozwiązania, więc pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, jest ciągłe sprawdzanie dostępności aktualizacji Chrome. Większość ludzi powinna mieć swoje konta włączoną opcję automatycznej aktualizacji. Dopóki jedna z kolejnych aktualizacji nie upora się z tym problemem, możesz wykonać następujące czynności, aby usunąć biały pasek z boku Chrome Mobile.

  • Jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów usunięcia białego paska z boku urządzenia mobilnego Chrome jest ponowne uruchomienie urządzenia. Prosty restart zajmie tylko minutę lub dwie i natychmiast usunie pasek. Pytanie jednak ile minie czasu do jego następnego pojawienia. Czasami jest to kilka dni lub tygodni, ale czasami niecała godzina.

  • Następną opcją, którą masz do dyspozycji, jest całkowite odinstalowanie i ponowne zainstalowanie Google Chrome na swoim urządzeniu, jest to nieco bardziej ekstremalne i powinno być zrobione tylko wtedy, gdy często zmagasz się z pustym paskiem z boku Chrome mobile. To rozwiązanie jest to bardziej skuteczne na urządzeniach z systemem iOS. 
  • Spróbuj przełączyć się na inną przeglądarkę Chromium. Np. Microsoft Edge, ponieważ jest równie dobry (jeśli nie lepszy) niż obecne wersje Chrome. Obsługuje również wszystkie te same rozszerzenia i ma kilka dodatkowych funkcji. Dobrze integruje się również z Microsoft Launcher i wersjami Edge dla komputerów stacjonarnych. 
  • Jeśli nie masz czasu na wykonanie żadnej z tych czynności, możesz spróbować powiększyć ekran, aby oddalić biały pasek, jest to szybki ale irytujący sposób, gdy musisz to robić za każdym razem gdy korzystasz z przeglądarki na telefonie.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jedynym finalnym rozwiązaniem tego problemu jest poczekanie, aż Google zaktualizuje mobilną wersję Chrome.