Chcesz, aby twoje tweety na Twitterze były widoczne tylko dla zaakceptowanych użytkowników? Możesz ustawić profil prywatny na Twitterze, co sprawi, że Twoje wpisy będą widoczne tylko dla zatwierdzonych obserwatorów. Jak to zrobić?

Jak ustawić profil prywatny na Twitterze

Wpisy udostępniane na Twitterze są domyślnie widoczne publicznie, co oznacza, że każda osoba może je zobaczyć. Wystarczy, że ktoś wejdzie na nasz profil, a na ekranie zobaczy listę wszystkich tweetów, które udostępnialiśmy lub samodzielnie pisaliśmy. Jeżeli jednak wolisz używać Twittera w taki sposób, aby Twoje tweety i udostępnione treści były widoczne tylko dla osób, które samemu zaakceptujesz, to jest na to sposób.

Twitter udostępnia funkcję ochrony tweetów, którą możemy włączyć z poziomu ustawień prywatności swojego konta. Dzięki tej opcji nasze wpisy nie będą już wyświetlane publicznie, a dostęp do nich będą miały tylko osoby, które zatwierdzimy. Jak to dokładnie działa?

Jak działa profil prywatny i funkcja ochrony tweetów na Twitterze?

Twitter nie posiada typowej funkcji profilu prywatnego, która całkowicie ukryłaby nasz profil przed innymi osobami. Nie należy się jednak martwić, gdyż zamiast tego posiada funkcję ochrony tweetów, która działa praktycznie tak samo. Na czym ona polega?

Ochrona tweetów na Twitterze polega na tym, że po włączeniu tej opcji wszystkie nasze wpisy i udostępnione treści stają się widoczne tylko dla osób, które nas obserwują. Ta funkcja sprawia również, że obserwowanie naszego profilu wymaga naszej zgody, a więc przypadkowe osoby nie będą mogły śledzić naszego profilu jeśli ich nie zaakceptujemy.

Gdy ktoś wejdzie na nasz profil, a nie został przez nas wcześniej zaakceptowany, to zobaczy jedynie komunikat, że tweety z tego konta są chronione i do odczytania treści konieczne jest wysłanie prośby o obserwowanie.

Chronione tweety na Twitterze

Wysyłanie i akceptowanie próśb działa bardzo prosto. Gdy ktoś spróbuje dodać nas do listy obserwowanych osób, otrzymamy specjalne powiadomienie z prośbą o wyrażenie zgody na obserwowanie. Możemy wyrazić zgodę na obserwowanie lub ją zignorować.

Warto także wspomnieć, że po włączeniu funkcji ochrony tweetów znika możliwość udostępniania („podawania dalej”) naszych wpisów przez osoby, które nas obserwują. Dzieje się tak, gdyż nasze wpisy są chronione i nikt nie może udostępniać ich dalej.

Włączenie funkcji ochrony tweetów nie wpływa w żaden sposób na osoby, które do tej pory nas obserwowały. Wszystkie te osoby pozostaną na liście obserwatorów i dla nich nasz profil będzie nadal widoczny. Jeżeli zechcemy komuś ograniczyć widoczność naszych wpisów, to możemy go zawsze zablokować, co spowoduje usunięcie z listy obserwatorów, a co za tym idzie uniemożliwi wyświetlanie naszych tweetów.

Jak włączyć funkcję ochrony tweetów na Twitterze?

Funkcję ochrony tweetów możemy włączyć zarówno z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze jak i z poziomu aplikacji Twitter w smartfonach i tabletach.

Jeżeli korzystasz z Twittera w przeglądarce na komputerze, to wejdź na stronę Twitter.com i zaloguj się na swoje konto. Następnie kliknij w ikonę swojego profilu w górnym prawym rogu i z rozwijanego menu wybierz opcję „Ustawienia i prywatność”.

Pojawi się ekran ustawień twojego konta. Z menu bocznego po lewej stronie przejdź do zakładki „Prywatność i bezpieczeństwo”. Na liście dostępnych ustawień znajdziesz opcję „Chroń moje tweety”.

Włącz ochronę Tweetów w przeglądarce

Aby włączyć tę opcję, wystarczy zaznaczyć ją na liście, a następnie zapisać ustawienia przyciskiem „Zapisz zmiany” u dołu opcji. Funkcja ochrony tweetów zostanie włączona, a nasze tweety staną się prywatne i widoczne tylko dla obserwatorów.

Włącz ochronę Tweetów w smartfonie

W identyczny sposób możemy włączyć ochronę tweetów w aplikacji mobilnej na Androidzie oraz iOS. Wystarczy w aplikacji Twitter dotknąć ikony swojego profilu, a następnie przejść do sekcji „Ustawienia”. W ustawieniach udaj się do zakładki „Prywatność i bezpieczeństwo”, a następnie zaznacz pole „Chroń moje Tweety”.