Mapy Google stały się aplikacją wykorzystywaną nie tylko do nawigacji. W zaktualizowanej wersji wiele osób korzysta z Map Google, aby znaleźć np. restauracje w okolicy. Ponadto Mapy Google umożliwiają skonfigurowanie swoich upodobań, dzięki czemu automatycznie wyświetlą się rekomendacje restauracji spełniających Twoje wymagania czy preferencje.

Powiązane: Jak usunąć recenzje z Map Google.

Teraz podczas wyszukiwania w Mapach Google możesz otrzymywać konkretne rekomendacje na podstawie swoich preferencji żywieniowych. To na przykład możesz ustawić swój wybór na opcje wegańskie lub bezglutenowe, dzięki czemu podczas korzystania z Map Google i poruszania się po nich jako rekomendacje będą wyświetlane tylko restauracje lub bary, które spełniają te kryteria.

Ta funkcja jest teraz dostępna w oficjalnej aplikacji Mapy Google na iPhone'a, iPada i Androida. Na razie użytkownicy Map Google będą mogli skonfigurować różne opcje dietetyczne jako preferencje żywieniowe, do wyboru są: bezalkoholowe , bezglutenowe, halal, koszerne, wegańskie i wegetariańskie.

Po ustawieniu preferencji żywieniowych podczas wyszukiwania miejsc z jedzeniem Mapy Google pokazują tylko te lokalizacje, które serwują jedzenie zgodnie z ustalonymi wymaganiami.

Pokażemy Ci szczegółowo, jak aktywować i skonfigurować preferencje żywieniowe w Mapach Google, aby wyświetlały się tylko restauracje zgodne z Twoimi upodobaniami/ dietą:

Jak dodać preferencje żywieniowe w Mapach Google, aby sugerowane restauracje spełniały te wymagania.

1. Otwórz aplikację Mapy Google na Androida lub iPhone'a .

2. Po wejściu do środka kliknij ikonę swojego zdjęcia lub profilu .

3. Po wyświetleniu odpowiedniego menu kliknij opcję: Ustawienia

4. Teraz w sekcji Odkrywanie miejsc musisz kliknąć: Zarządzaj preferencjami.

5. Na następnym ekranie musisz wybrać: Preferencje żywieniowe

6. Teraz wyświetli się aktualna lista preferencji żywieniowych, w której możesz zaznaczyć lub odznaczyć te, które uważasz za odpowiednie.

7. Po zaznaczeniu żądanych nie zapomnij kliknąć niebieskiego przycisku: Zaktualizuj preferencje.

8. Spowoduje to zapisanie zmian. Możesz wrócić do aplikacji Mapy Google, aby normalnie z niej korzystać. Od teraz sugerowane restauracje będą spełniały zapisane wymagania dietetyczne.