Jeśli pobieranie gier i aktualizacje Steam, znacznie spowalniają Twój komputer. W tym artykule dowiesz się, jak ustawić ograniczenie maksymalnej prędkości, z jaką Steam może pobierać treści. Po założeniu ograniczenia, systemie nie będzie się niewydolny, gdy Steam zacznie pobieranie. Możesz również użyć tej metody, jeśli chcesz po prostu zachować otwartą przepustowość połączenia dla innych zadań.

Powiązane: Jak podłączyć pad DualSense od PS5 do PC za pomocą Steam

W zależności od aktualnych specyfikacji sprzętowych i konfiguracji systemu, może się okazać, że po rozpoczęciu pobierania z maksymalną wydajnością cały system nie daje rady i zatrzymuje się. Jest to problem występujący w systemie Windows 10 od dłuższego czasu, ale nie wpływa na wszystkie systemy w ten sam sposób. Steam ma jeden z najlepiej zoptymalizowanych systemów pobierania w całym Internecie. 

W prawie wszystkich przypadkach im większa prędkość pobierania, tym większy problem z opóźnieniem systemu. Jeśli w przeszłości szukałeś rozwiązań dotyczących tego zagadnienia, prawdopodobnie natknąłeś się na kilka różnych metod. W tym wprowadzenie pewnych zmian w HPET w systemie Windows 10. Chociaż ta metoda wydaje się mieć pewne zalety , ma zróżnicowane wyniki w różnych systemach, niektórym bardzo pomogła, podczas gdy inni twierdzą, że powoduje więcej problemów niż rozwiązań problemów.

Z tego powodu najlepszym obecnie dostępnym rozwiązniem jest ograniczenie maksymalnej prędkości pobierania na Steam. To, jaki jest ten limit, zależy od połączenia internetowego i sprzętu. Generalnie lepiej ograniczać prędkość Steam do około trzech czwartych maksymalnej możliwej do uzyskania. Ponieważ zwykle uzyskuję średnio 30 Mb/s na Steamie, ograniczę połączenie do około 20 Mb/s. Liczba, którą wybierzesz Ty, może być dowolna, możesz zejść nawet do 1 MBps, jeśli nie spieszysz się do grania w grę lub potrzebujesz połączenia do innych rzeczy.  

Spowolnienie systemu nie musi być jedynym powodem dla ustawienia blokady dla Steam. Możesz wykonać poniższe kroki z dowolnego powodu, dla którego chcesz, aby pobieranie Steam było ograniczone. 

  1. Otwórz Steam i zaloguj się na swoje konto. 
  2. Kliknij Steam> Ustawienia> Pobieranie
  3. Zaznacz pole Ogranicz przepustowość łącza do :.
  4. Ustaw prędkość w kbps , a następnie kliknij OK.

adsense2 

Jak ograniczyć maksymalną prędkość pobierania na Steamie?

  • Aby ograniczyć maksymalną przepustowość łącza, jaką Steam może pobierać gry, musisz wykonać następujące czynności. 
  • Najpierw otwórz Steam i zaloguj się na swoje konto Steam. Następnie kliknij Steam w lewym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz Ustawienia.

  • Otworzy się nowe okno, w którym zobaczysz pełną listę opcji Steam. Wybierz kartę Pobieranie w panelu po lewej stronie, a następnie zaznacz pole wyboru Ogranicz przepustowość łącza do :. Teraz w polu tekstowym Wprowadź nową wartość poniżej: wpisz maksymalną prędkość, jaką chcesz, aby pobieranie Steam osiągnęło (KB / s). Gdy to zrobisz, po prostu kliknij OK, a Steam zachowa wszystkie pobrania i aktualizuje z nową prędkością. 

Jeśli po tych zmianach nadal uważasz, że Steam mocno spowalnia Twój system, możesz spróbować lekko obniżyć ustawioną wartość. Jeśli to nie działa, rozważ zmiany ustawienia HPET.