Słuchasz często muzyki ze Spotify przed snem? Jeśli tak, to może przydać Ci się opcja wyłącznika czasowego. Opcja ta jest wbudowana w aplikację Spotify i pozwala automatycznie wyłączyć odtwarzanie po wskazanym czasie. Jak ją włączyć?

Jak ustawić wyłącznik czasowy w Spotify

Wiele osób lubi posłuchać muzyki przed snem - działa to na nich kojąco i ułatwia zaśnięcie. Takie rozwiązanie wiąże się jednak często z tym, że my zasypiamy, a muzyka jest odtwarzana do rana (lub do momentu wyładowania telefonu). Istnieje jednak sposób na to, aby sobie z tym poradzić - funkcja wyłącznika czasowego w Spotify.

Wyłącznik czasowy sprawia, że odtwarzanie następuje do wybranego przez nas czasu. Po upłynięciu wskazanego czasu następuje automatyczne zatrzymanie odtwarzania. To funkcja przydatna w wielu przypadkach, ale docenią ją zwłaszcza Ci, którzy słuchają muzyki przed snem. Dzięki temu po zaśnięciu muzyka przestanie grać i Spotify nie będzie obciążać baterii do rana.

Automatyczne wyłączanie Spotify, czyli wyłącznik czasowy

Skorzystanie z tej opcji jest bardzo proste. Otwórz Spotify, a następnie rozpocznij odtwarzanie wybranych utworów lub całej playlisty. Na ekranie odtwarzania (tym, który wyświetla szczegóły aktualnie odtwarzanej piosenki) dotknij ikony z trzema kropkami w górnym prawym rogu.

Wyświetli się menu odtwarzania, w którym należy znaleźć opcję Wyłącznik czasowy. Po wybraniu tej opcji wyświetlą się możliwość wybrania czasu, po upływie którego Spotify zatrzyma samodzielnie odtwarzanie.

Ustaw wyłącznik czasowy w Spotify

Możemy zatrzymać odtwarzanie za 5 minut, 10 minut, 15 minut, 30 minut, 45 minut, za godzinę lub po zakończeniu aktualnie odtwarzanego utworu.

Wybierz z listy czas, po którym chcesz zatrzymać odtwarzanie, i to wszystko. Możesz teraz korzystać ze Spotify, przełączać się między utworami i playlistami, ale odliczanie do końca odtwarzania wciąż jest aktywne.

Wybierz czas, po którym odtwarzanie zostanie zatrzymane

Możesz je sprawdzić, ponownie wysuwając opcje aktualnie odtwarzanego utworu - funkcja wyłącznika czasowego podświetlona będzie na zielono wraz z informacją o tym, ile jeszcze czasu odtwarzania nam zostało. W każdej chwili możesz również ponownie przejść do tej opcji i wydłużyć czas odtwarzania, odświeżając go, lub przerwać odliczanie i dezaktywować wyłącznik czasowy.