Jeśli korzystasz z YouTube, prawdopodobnie zauważyłeś, że filmy YouTube Shorts stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Nawet jeśli próbujesz ich unikać lub po prostu ignorować, YouTube nieustannie popycha je w Twoim kierunku. Na szczęście istnieje szybki i łatwy sposób na ich ukrycie, a być może połowa elementów układanki jest już gotowa.

Filmy w krótkim formacie są nadal głównym trendem i nie wygląda na to, aby miał zniknąć w najbliższym czasie. Mogą być uzależniające i bardzo zabierać czas, jeśli nie będziesz ostrożny i wpadniesz w pętlę. Chociaż krótkie filmy są bardzo popularne wśród wielu osób, równie wielu ich nienawidzi. Zwłaszcza przez purystów długich form, którzy korzystają z YouTube. Chociaż nie jestem fanem YouTube Shorts w ich obecnym stanie, widzę ich potencjał, jeśli YouTube zdoła uporządkować chaos.

Na szczęście! Jeśli nie możesz znieść szortów YouTube i wolałbyś nigdy więcej ich nie oglądać, możesz ukryć je na swoim kanale przynajmniej w internetowej wersji YouTube. Jak dotąd mobilna wersja YouTube oddziela Shorts, więc łatwo ich uniknąć, co jest miłe. Miejmy tylko nadzieję, że to się nie zmieni i okaże się, że krótkie filmy są zaplątane w tradycyjne treści w długim formacie.

Jak ukryć YouTube Shorts? Jak wyłączyć szorty? Przestań oglądać YouTube Shorts.

Jak więc ukrywać, wyłączać i blokować Shorts w YouTube? Cóż, proces jest bardzo prosty i stanowi część czegoś, z czego być może już korzystasz, ale jeszcze tego nie odkryłeś. Aby rozpocząć, musisz dodać Enhancer for YouTube do swojej przeglądarki. Jest dostępny dla Firefoksa i Chrome.

Enhancer dla YouTube dla przeglądarek Chromium

Enhancer dla YouTube dla Firefoksa

Po dodaniu Enhancer for YouTube do przeglądarki, jeśli jeszcze go nie używasz (jest bardzo dobry), musisz wykonać następujące czynności.

  • Najpierw kliknij ikonę Enhancer for YouTube w obszarze rozszerzeń przeglądarki.
  • Następnie przewiń w dół do samego dołu menu opcji i zaznacz pole wyboru Ukryj Shorts w sekcji Wygląd.
  • To wszystko.

Gdy tylko wprowadzisz zmianę, Enhancer for YouTube ukryje YouTube Shorts w Twoim kanale i całym interfejsie YouTube. Jeśli zmienisz zdanie na dowolnym etapie, po prostu wróć w to samo miejsce i zmień swój wybór.

Jak sortować filmy z YouTube według daty, od najstarszych do najnowszych, od najnowszych do najstarszych?

Niestety, nie ma jeszcze sposobu, aby to zrobić, jednak Enhancer for YouTube zazwyczaj bardzo szybko zastępuje ważne funkcje, które usuwa YouTube. Podobał mi się przycisk "Nie lubię" nie tak jeszcze dawno temu. Niestety, gdy YouTube usunie podstawowe komponenty, na których funkcje polegają w celu wyświetlania danych, przywrócenie opcji jest niemożliwe. Co niestety stało się z przyciskiem „nie lubię”.