W swoim smartfonie Xiaomi możesz ukryć treść powiadomień na ekranie blokady, aby zwiększyć swoją prywatność. Dzięki temu nikt spoglądając na Twój telefon nie odczyta np. treści wiadomości, którą otrzymałeś w powiadomieniu. Jak to zrobić?

Jak ukryć treść powiadomień na ekranie blokady w MIUI

Powiadomienia na ekranie blokady są bardzo przydatne - telefon leży na stoliku, a gdy ktoś do nas napisze, urządzenie samo się podświetli i wyświetli podgląd powiadomienia na ekranie blokady. Widoczne jest np. imię i nazwisko osoby, która do nas napisała, a także fragment jej wiadomości. Wygoda nie idzie jednak w parze z prywatnością. Jest to kłopotliwe w sytuacji, gdy nasz telefon leży na stoliku przy którym siedzą też inne osoby.

Podświetlający się i wydający dźwięk powiadomienia telefon zwraca uwagę, często nie tylko naszą, ale również osób siedzących obok (czy to na spotkaniu biznesowym, czy też na spotkaniu ze znajomymi). Nie musimy mieć nawet wścibskich współpracowników lub znajomych - powiadomienie mimowolnie przyciąga uwagę i osoby siedzące obok spoglądają na nasz telefon, często czytając w ten sposób nasze wiadomości. Na szczęście jest na to sposób - można ukryć treść powiadomień na ekranie blokady (wyświetli się np. tylko informacja o tym, z jakiej aplikacji jest powiadomienie, ale bez fragmentu np. przesłanej wiadomości). Jak to zrobić w urządzeniach Xiaomi z systemem MIUI?

Ukrywanie treści powiadomień na ekranie blokady w Xiaomi (MIUI)

Opcja ta jest dostępna bezpośrednio w ustawieniach systemowych MIUI i pozwala wybrać, w których aplikacjach ma być ukrywana treść powiadomień na ekranie blokady. Aby z tego skorzystać, należy najpierw wybraną aplikację zabezpieczyć kodem dostępowym (wzorem), a następnie włączyć ukrywanie treści powiadomień na ekranie blokady. Zobaczmy, jak to zrobić, krok po kroku.

Przejdź do ustawień blokady aplikacji

W swoim urządzeniu Xiaomi przejdź do aplikacji Panel sterowania. Następnie przewiń zawartość opcji na sam dół do zakładki Narzędzia - w tym miejscu znajdziesz opcję Blokada aplikacji. Wybierz ją.

Alternatywnie, jeśli nie możesz znaleźć tej opcji w tym miejscu, to poszukaj jej przechodząc do aplikacji Ustawienia i zakładki Blokada aplikacji.

Pojawi się prośba o stworzenie wzoru, którym będziemy zabezpieczać dostęp do aplikacji. Narysuj dwukrotnie wzór i przejdź dalej.

Po wejściu do ustawień blokady aplikacji pojawi się lista wszystkich aplikacji zainstalowanych przez nas w telefonie. Znajdź na liście te aplikacje, które chcesz zabezpieczyć i w których chcesz ukrywać treść powiadomień, a następnie zaznacz je.

Wybierz, które aplikacje chcesz zabezpieczyć

Po włączeniu blokady wybranych aplikacji dotknij ikony z kołem zębatym w górnym prawym rogu, aby wejść do szczegółowych ustawień. W tym miejscu znajdziesz zakładkę Ukryj treść powiadomień na ekranie blokady. Wejdź do tej sekcji.

W tym miejscu wyświetla się lista wszystkich zabezpieczonych wzorem aplikacji, dla których możemy aktywować ukrywanie treści powiadomień na ekranie blokady. Zaznacz tu swoje aplikacje, których treści na ekranie blokady chcesz ukryć.

Wybierz, dla których aplikacji chcesz włączyć ukrywanie treści powiadomień na ekranie blokady

I to wszystko, możesz teraz wyjść z ustawień. Wybrane przez Ciebie aplikacje będą zabezpieczone wzorem, co oznacza, że przy ich uruchomieniu należy wprowadzić wzór. Dzięki temu nikt niepowołany nie uzyska do nich dostępu. Co więcej, powiadomienia z tych aplikacji na ekranie blokady będą wyświetlać się bez widocznej treści. Nie będzie już żadnego podglądu np. treści otrzymanej wiadomości.