Status WhatsApp to funkcja, która została wprowadzona dawno temu zarówno w aplikacji na urządzenia iPhone, jak i Android. Statusy WhatsApp to coś podobnego do historii na Instagramie, w których każdy użytkownik może publikować filmy, zdjęcia lub teksty, które domyślnie są dostępne dla wszystkich Twoich kontaktów WhatsApp. Na szczęście WhatsApp pozwala skonfigurować Twoją prywatność i uniemożliwić określonym kontaktom wyświetlanie Twojego statusu.

Powiązane: Whatsapp: zdjęcia i filmy, które można zobaczyć tylko raz

Domyślnie, gdy instalujemy i używamy statusów WhatsApp, będą one dostępne do przeglądania dla wszystkich Twoich kontaktów WhatsApp w aplikacji na Androida i iPhone'a. Wielu użytkowników nie jest zadowolonych, bo woleliby aby nie każdy miał dostęp do ich statusów. Jest na to sposób.

Mówiąc dokładniej, statusy WhatsApp umożliwiają skonfigurowanie 3 opcji prywatności, takich jak:

  • Udostępnij wszystkim swoim kontaktom.
  • Udostępnij moim kontaktom, z wyjątkiem wybranych
  • Udostępnij tylko określonym kontaktom

W tym przypadku interesuje nas opcja druga, ponieważ pozwoli nam wskazać, które konkretne osoby z naszej listy kontaktów na WhatsApp nie będą mogły widzieć naszych statusów.

Należy pamiętać, że w tym przypadku działa zasada wzajemności. Wykluczając jakąś osobę, my również nie będziemy widzieć statusów, które te osoby publikują na swoim koncie WhatsApp. Z drugiej strony należy powiedzieć, że ta konfiguracja jest całkowicie odwracalna i dlatego w dowolnym momencie możesz zezwolić temu kontaktowi na ponowne wyświetlenie swojego statusu WhatsApp.

W tym samouczku pokażemy Ci krok po kroku, jak uniemożliwić określonym kontaktom wyświetlanie Twojego statusu WhatsApp w aplikacji na Androida lub iPhone'a:

Jak uniemożliwić określonym kontaktom wyświetlanie Twojego statusu WhatsApp.

1. Otwórz aplikację WhatsApp na swoim iPhonie lub Androidzie.

2. W interfejsie WhatsApp będziesz musiał przejść do sekcji: Ustawienia

3. Tutaj musisz wybrać opcję: Prywatność

4. Następnie należy wybrać opcję: Status

5. Z trzech dostępnych opcji będziesz musiał kliknąć: Moje kontakty oprócz…

6. Teraz otworzy się lista twoich kontaktów WhatsApp, w której będziesz musiał zlokalizować kontakt lub kontakty, które chcesz wykluczyć ze swoich statusów.

7. Po dodaniu kontaktów, które chcesz wykluczyć z „historii” WhatsApp, będziesz mógł wyjść z ustawień WhatsApp.

8. Od tego momentu, gdy opublikujesz statusy na swoim profilu WhatsApp, nie będą one widoczne dla wykluczonych użytkowników.

Ważna uwaga: należy zauważyć, że ustawienia ukrycia statusu WhatsApp będą miały wpływ tylko na nowy status, który opublikujesz. Statusy opublikowane przed zmianami wyświetlania statusu WhatsApp będą dostępne dla wszystkich kontaktów WhatsApp, nawet tych, które właśnie zostały wykluczone.