Instagram wprowadził opcję statusu aktywności, która domyślnie jest włączona. Status aktywności pozwala naszym obserwatorom zobaczyć, kiedy ostatnio byliśmy aktywni na Instagramie. Jak to wyłączyć, aby inni użytkownicy nie mogli tego zobaczyć?

Instagram - wyłączanie statusu aktywności

Instagram ostatnio wprowadził nową opcję, która pozwala innym użytkownikom sprawdzić, kiedy ostatnio byliśmy aktywni, czyli kiedy logowaliśmy się do aplikacji Instagram. Opcja ta znajduje się w wiadomościach prywatnych (Direct). Po otwarciu listy wiadomości Direct możemy teraz zobaczyć obok każdej osoby, z którą rozmawialiśmy, kiedy ostatnio była aktywna.

Oznacza to, że jeżeli kiedykolwiek z kimś prowadziliśmy rozmowę Direct (np. wysłaliśmy lub odebraliśmy zdjęcie za pomocą wiadomości bezpośredniej), to osoba ta może teraz zobaczyć na liście rozmów, kiedy byliśmy online.

Widok statusu aktywności w rozmowach Direct

Pod nazwą każdego rozmówcy w wiadomościach prywatnych wyświetla się informacja o statusie aktywności. Na szczęście da się to wyłączyć.

Ukrywanie statusu aktywności w Instagramie

Jeżeli nie podoba Ci się idea tego, że każdy rozmówca może teraz zobaczyć, kiedy byłeś/-as ostatnio aktywny/-a na Instagramie, to istnieje możliwość wyłączenia tej opcji. W ten sposób ukryjemy swój status aktywności, ale również sami nie będziemy mogli zobaczyć, kiedy inni użytkownicy byli ostatnio aktywni.

Przede wszystkim upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Instagram. Gdy już zaktualizujesz Instagrama, to uruchom aplikację, a następnie przejdź do zakładki ze swoim profilem.

Wejdź do ustawień Instagram

Po wejściu na swój profil kliknij w ikonę z trzema kropkami w górnym prawym rogu, aby wejść do ustawień (Android). Jeśli masz iOS, to zamiast ikony trzech kropek znajdziesz tu przycisk z kołem zębatym, który prowadzi do opcji aplikacji.

Odznacz opcję status aktywności, aby ukryć swój status

Przewiń zawartość ustawień, aż znajdziesz na liście opcję o nazwie „Pokaż status aktywności”. Gdy opcja ta jest zaznaczona, to nasz status aktywności jest widoczny dla innych rozmówców Direct, a także my mamy możliwość sprawdzenia, kiedy oni byli ostatnio aktywni. Wystarczy, że odznaczymy tę opcję, a nasz status aktywności zostanie ukryty. My również przestaniemy widzieć, kiedy ktoś ostatnio był aktywny.