Udostępniasz Snapy w My Story w Snapchacie, ale nie chcesz, aby wszyscy znajomi je widzieli? Możesz ukryć swoje Story przed wybranymi osobami, które dodały Cię do znajomych. Jak to zrobić?

Ukrywanie Snapów w My Story

Udostępnianie Snapów w swojej relacji na Snapchacie (My Story) to dobry sposób na to, aby dotrzeć do wszystkich znajomych za jednym razem. Nie zawsze jednak chcemy udostępniać Snapy absolutnie wszystkim znajomym w ten sposób. Jeśli wśród znajomych mamy osoby, którym nie chcemy pokazywać swoich Snapów w My Story, to wystarczy je ukryć przed wybranymi osobami. Jak to zrobić?

Ukrywanie Snapów w My Story przed wybranymi osobami

Snapchat na szczęście pozwala odpowiednio dostosować ustawienia widoczności naszych relacji w My Story, dzięki czemu można je ukryć przed wybranymi osobami. Wystarczy raz dostosować ustawienia aplikacji i dodać na czarną listę te osoby, którym nie chcemy wyświetlać swoich Snapów w My Story. Osoby te nie zostaną w żaden sposób poinformowane o tym, że je zablokowaliśmy. Nadal będziemy mogli komunikować się z nimi za pomocą czatu i Snapów wysyłanych bezpośrednio. Blokada dotyczy tylko i wyłącznie zakładki My Story.

Uruchom aplikację Snapchat, a następnie dotknij ikony swojego profilu w górnym lewym rogu. Pojawią się opcje twojego profilu, twój Snapkod, lista znajomych itp.

Wejdź do ustawień Snapchata

W górnym prawym rogu dotknij przycisku z kołem zębatym, aby wejść do ustawień aplikacji Snapchat. Wyświetla się teraz ustawienia, które musimy przewinąć w dół do sekcji „Kto może…”. W tym miejscu możemy dostosować ustawienia prywatności na Snapchacie.

Znajdziesz tu opcję o nazwie „Oglądać moją Story”. Ta opcja odpowiada za ustawienia widoczności Snapów, które udostępniamy w ramach zakładki My Story. Dotknij tej opcji, aby wejść do dostępnych ustawień.

Ustawienia widoczności My Story w Snapchacie

Za pomocą tej opcji możemy wybrać, czy nasza zakładka z relacjami (Stories) ma być widoczna publicznie (dla wszystkich osób, również tych, którzy nie dodali nas do znajomych) czy też tylko dla znajomych. Dostępna jest także trzecia opcja „Niestandardowe”, która pozwala zablokować widoczność relacji wybranym osobom.

Dotknij pola „Niestandardowe”. Pojawi się teraz lista twoich znajomych na Snapchacie, którzy widzą twoje Snapy w sekcji Stories. Zaznacz na liście te osoby, którym chcesz zablokować możliwość wyświetlania twoich relacji. Obok zaznaczonych osób pojawi się czerwona ikona, która oznacza, że dany profil został zablokowany.

Ukryj My Story przed wybranymi osobami

Po zaznaczeniu osób, które chcemy zablokować, wystarczy wycofać się z ustawień. Od teraz osoby dodane do tej listy nie będą widziały Snapów, które dodajesz do Twojej Story. Jeśli w przyszłości zechcesz zmienić te ustawienia, to wystarczy ponownie przejść do tej sekcji i dodać kolejne osoby lub usunąć z niej istniejące, aby przywrócić im możliwość oglądania Snapów z Twojej Story.

Jak wspomniałem, opcja ta nie wpływa na żadne inne formy kontaktu na Snapchacie. Nadal z tymi osobami będziemy mogli pisać na czacie oraz wysyłać im zwykłe Snapy, a także odbierać Snapy od nich oraz wyświetlać ich relacje. Opcja ta blokuje jedynie wybranym osobom widoczność naszych relacji, udostępnianych w zakładce Stories.