Download, sterowniki

Jak ukryć rozszerzenia w oknie Microsoft Edge.

Autor
Juan. M
Data dodania
30.11.2020
Ilość komentarzy
0

Obecne przeglądarki internetowe pozwalają na instalację rozszerzeń zwiększających funkcjonalność programu i Microsoft Edge nie jest wyjątkiem. Dzięki rozszerzeniom powiększymy liczbę opcji, możliwości, działań i dostosowań, które przeglądarka Microsoft Edge domyślnie zawiera w Windows 10. Rozszerzenia wyświetlają się w górnej części interfejsu programu i może to być denerwujące dla niektórych użytkowników.

Związane z: Jak wyłączyć funkcję Zakupy w Microsoft Edge (powiadomienia)

Wielu użytkowników chce, aby interfejs przeglądarki Microsoft Edge był czysty, ale jednocześnie chce zwiększyć jej funkcjonalność, dodając rozszerzenia. Te dwie akcje, wydają się wykluczać, ponieważ kiedy instalujemy rozszerzenie w Edge, ikona tego rozszerzenia pojawi się w oknie przeglądarki, dokładnie po prawej stronie paska adresu URL (paska narzędzi).

W ten sposób, gdy zainstalujemy kilka dodatków w Edge, wszystkie ich ikony zostaną wyświetlone w oknie, zajmując dużą jego część, a także dodając do interfejsu kolory, które nie każdemu się podobają.

Na szczęście przeglądarka Microsoft Edge umożliwia zarządzanie ikonami zainstalowanych rozszerzeń, aby zdecydować, które z nich się pojawią, a które nie na pasku narzędzi. To powiedziawszy, poniżej pokazujemy szczegółowo, jak zarządzać ikonami rozszerzeń zainstalowanych w przeglądarce Edge:

Jak ukryć ikony rozszerzeń w interfejsie przeglądarki Microsoft Edge.

1. Otwórz przeglądarkę Microsoft Edge.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę rozszerzenia.

3. W menu kontekstowym będziesz musiał wybrać opcję: Przenieś do menu

4. Teraz ikona tego rozszerzenia zniknie z paska narzędzi.

5. Aby uzyskać dostęp do menu, należy kliknąć ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu interfejsu.

6. W górnej części pokażą się te rozszerzenia, które możemy konfigurować.

Uwaga: musisz pamiętać, że tę operację należy wykonać dla każdej ikony rozszerzeń, którą chcesz ukryć w przeglądarce Edge.

Jak ponownie wyświetlić ikony rozszerzeń na pasku narzędzi Microsoft Edge.

1. Otwórz Microsoft Edge.

2. Kliknij ikonę trzech poziomych kropek.

3. W wyświetlonym menu kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę rozszerzenia, które chcesz wyświetlić na pasku narzędzi.

4. Po wyświetleniu menu kontekstowego będziesz musiał wybrać opcję: Przenieś do paska narzędzi.

5. Spowoduje to automatyczne ponowne wyświetlenie ikony rozszerzenia w interfejsie przeglądarki Microsoft Edge obok paska adresu URL.

Uwaga: Podobnie jak w przypadku operacji ukrywania rozszerzeń, aby ponownie wyświetlić ikony w interfejsie Edge, musisz wykonać tę czynność indywidualnie dla każdego rozszerzenia.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus