Download, sterowniki

Jak ukryć programy w Panelu sterowania systemu Windows

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
10.10.2018
Ilość komentarzy
0

Chcesz ukryć zainstalowane programy z listy „Odinstaluj program” w Panelu sterowania systemu Windows? Można usunąć programy z tej listy, aby nie można ich było odinstalować lub po prostu po to, aby ukryć ich obecność w systemie. Jak to zrobić?

Ukrywanie programów w Panelu sterowania

Funkcja „Odinstaluj programy” w Panelu sterowania wyświetla listę oprogramowania zainstalowanego w systemie. Jak sama nazwa tej funkcji wskazuje, możemy tu wybrać dowolny program z listy i odinstalować go z systemu. Można jednak ukryć wybrane programy z tej listy, aby nie można ich było w ten sposób odinstalować. Jak to zrobić? Można tego dokonać za pomocą aplikacji Hide from Uninstall.

Ukrywanie programów w Panelu sterowania za pomocą Hide from Uninstall

Prostym sposobem na ukrycie wybranych pozycji z listy „Odinstaluj program” w Panelu sterowania jest użycie programu Hide from Uninstall. To bardzo proste i niewielkie narzędzie, które po uruchomieniu wyświetla listę wszystkich zainstalowanych programów – tą samą, którą znajdziemy w Panelu sterowania. Każdą pozycję można zaznaczyć i ukryć, a w razie potrzeby przywrócić.

Pobierz Hide From Uninstall

Ściągnij program, a następnie wypakuj go w wybrane przez siebie miejsce. Aplikacja do działania nie wymaga instalacji, więc można ją wypakować nawet na pendrive i podłączać tylko wtedy, gdy chcemy z niej skorzystać w celu ukrycia / przywrócenia programów.

Po wypakowaniu uruchom program za pomocą pliku HideUL.exe. Wyświetli się nowe okienko z listą wszystkich programów zainstalowanych w systemie. Pozycje zaznaczone są widoczne na liście odinstalowywania, pozycje odznaczone są ukryte.

Ukryj program za pomocą Hide From Uninstall

Aby ukryć wybrany program, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Ukryj na liście Programy i funkcje. Alternatywnie możesz go też po prostu odznaczyć na liście za pomocą ikony po lewej stronie.

Po odznaczeniu programu możesz wyłączyć aplikację Hide From Uninstall. Teraz, gdy udasz się do Panelu sterowania i wyświetlisz listę programów w sekcji „Odinstaluj program”, to zauważysz, że ukryty przez Ciebie program nie wyświetla się tutaj.

Przywróć program przez Hide From Uninstall

Jeśli w przyszłości zechcesz przywrócić program do listy, aby go prawidłowo odinstalować, wystarczy, że ponownie uruchomisz program Hide From Uninstall i zaznaczysz ukrytą aplikację. Możesz kliknąć w nią prawym przyciskiem myszy i wybrać „Pokaż na liście Programy i funkcje”.

Po zaznaczeniu i zamknięciu programu aplikacja będzie znowu widoczna w Panelu sterowania. W ten sposób możesz szybko ukrywać lub przywracać aplikacje do Panelu sterowania.  

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus