Download, sterowniki

Jak ukryć lub wyświetlić gry dla dorosłych na Steam

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
13.09.2018
Ilość komentarzy
0

Na Steam znajdziemy sporo gier, które przeznaczone są dla dorosłych graczy. Co więcej, najnowsze zmiany na Steam wprowadziły możliwość pojawiania się w sklepie znacznie bardziej odważniejszych gier niż do tej pory. Jak wyświetlić lub ukryć w sklepie Steam gry dla dorosłych?

Steam - wyświetlanie lub ukrywanie gier dla dorosłych

Valve postawił kolejny krok dotyczący wprowadzania nowej treści do sklepu Steam. Erik Johnson, przedstawiciel firmy Valve, ogłosił na oficjalnym blogu, że d tej pory w katalogu gier Steam możemy znaleźć nie tylko gry dla dorosłych, które swoje oznaczenie uzyskały ze względu na dojrzałą tematykę czy poziom brutalności. Od teraz w sklepie Steam znajdziemy także gry dla dorosłych, czysto o charakterze erotycznym.

Warto w takiej sytuacji wiedzieć, że jako klienci Steama do dyspozycji mamy ustawienia, które pozwalają kontrolować, jakiego rodzaju gry są wyświetlane w katalogu sklepu.

Gry dla dorosłych o charakterze erotycznym są domyślnie ukryte i należy ręcznie uaktywnić ich wyświetlanie, jeśli jesteśmy zainteresowani tego typu produktami. Oprócz tego możemy też kontrolować, czy gry dla dorosłych o charakterze brutalnym lub zawierającym dojrzała tematykę mają w ogóle pojawiać się na liście dostępnych produktów do kupienia. Zobaczmy zatem, jak wyświetlić lub ukryć gry dla dorosłych na Steam – zarówno te o charakterze erotycznym jak i te, które są po prostu przeznaczone dla nieco starszych graczy.

Ustawienia wyświetlania gier dla dorosłych w Steam

Aby kontrolować zawartość wyświetlaną w sklepie Steam, należy wejść do preferencji sklepu na swoim koncie. Najlepiej to zrobić bezpośrednio w programie Steam. Uruchom Steam, a następnie wysuń menu swojego konta, klikając w nazwę swojego profilu w górnym prawym rogu okna programu.

Wysunięte zostanie rozwijane menu. Wybierz w tym miejscu opcję „Preferencje sklepu”, aby udać się do ustawień związanych z zakupami i sklepem Steam.

Steam - wejdź do preferencji sklepu

Pokaże się ekran preferencji zawartości w sklepie Steam. W tym miejscu interesuje nas opcja „Treści przeznaczone dla dorosłych”. Znajdziemy tu przełączniki, pozwalające wyświetlać lub ukrywać treści, które zawierają przemoc i nagość, częstą przemoc bądź brutalność.

W tym miejscu znajdziemy także nowy przełącznik, pozwalający kontrolować wyświetlanie treści o charakterze seksualnym. Dostępne opcje to:

  • Treści przeznaczone dla dorosłych (kontroluje wyświetlanie gier dla dorosłych, które zawierają motywy nieodpowiednie dla niepełnoletnich osób, takie jak przemoc, nagość, narkotyki, alkohol czy przekleństwa)
  • Częsta przemoc lub brutalność (kontroluje wyświetlanie gier, które przekraczają poziom powyższego przełącznika, czyli takie tytuły, w których przemoc lub brutalność występuje „na porządku dziennym” i nie da się uniknąć tych motywów)
  • Nagość lub treści seksualnie (kontroluje wyświetlanie gier, które posiadają przeplatające się motywy ukazujące nagość lub mające charakter seksualny, ale nadal w granicach rozsądku)
  • Treści seksualne przeznaczone tylko dla dorosłych (najnowszy przełącznik, domyślnie odznaczony, który kontroluje wyświetlanie gier o charakterze typowo seksualnym oraz pornograficznym, przeznaczonych tylko i wyłącznie dla dorosłych osób)

Odznaczając lub zaznaczając wybrane opcje możemy kontrolować, co się wyświetla w sklepie Steam.

Ustawienia treści dla dorosłych w Steam

Odznaczenie któregoś z tych elementów sprawi, że gry podlegające danej kategorii nie tylko nie będą wyświetlać się w sklepie, ale nie będzie ich można również znaleźć, nawet za pomocą słów kluczowych czy też poprzez wpisanie całego tytułu do wyszukiwarki.

Po odznaczeniu lub zaznaczeniu wybranych elementów  nie trzeba już niczego zapisywać – wszystkie modyfikacje wprowadzane są automatycznie i mają natychmiastowy charakter. Jeśli chcemy użyć tych opcji np. do ograniczenia wyświetlania nieprawidłowych treści na koncie Steam naszego dziecka, to warto połączyć je z funkcją kontroli rodzicielskiej w Steam, dzięki której można np. zablokować cały dostęp do sklepu lub ukryć wybrane gry na liście.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus