Być może zauważyłeś niedawno, że po uaktualnieniu systemu operacyjnego Windows 11 lub Windows 10 w polu wyszukiwania pojawia się seria ikon lub rysunków. Te emotikony pozwolą Ci uzyskać bezpośredni dostęp do ważnych informacji związanych z aktualnym dniem. Wielu użytkowników chce jednak wyłączyć te ikony na pasku wyszukiwania w systemie Windows 11 lub Windows 10.

Od dłuższego czasu systemy operacyjne firmy Microsoft zawierają funkcję podświetlania informacji z wyszukiwania w systemie Windows 10 i Windows 11. Nie zawsze podoba się to wszystkim użytkownikom, ponieważ wiele osób woli mieć czystszy interfejs, wolny od losowo wybranych elementów.

Teraz ta funkcja podświetlonych informacji wyświetlanych w wyszukiwaniu uległa zmianie i po ostatniej aktualizacji zobaczysz, jak niektóre ikony lub rysunki pojawiają się w polu wyszukiwania systemu Windows 10 i Windows 11. Są one reprezentatywne dla wyróżnionych informacji, które pokazuje Microsoft danego dnia w menu wyszukiwania.

Ponadto ikony te dają dostęp do podświetlonych informacji bez konieczności ich klikania, ponieważ wystarczy najechać na nie kursorem, aby zobaczyć, jak podświetlona informacja jest wyświetlana automatycznie.

Na szczęście, jeśli nie podobają Ci się ikony podświetleń wyświetlane w polu wyszukiwania Windows 10 i Windows 11, możesz je ukryć. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić, koniecznie zapoznaj się z tym poradnikiem:

Jak wyłączyć ikony lub rysunki w polu wyszukiwania w systemie Windows 10

1. Kliknij puste miejsce na pasku zadań Windows 10.

2. Po wyświetleniu menu musisz przejść do: Wyszukaj > Pokaż wybrane wyniki wyszukiwania


3. Ta funkcja będzie tą, którą należy odznaczyć. To znaczy ikona V musi zniknąć obok tej opcji.

Jak wyłączyć lub ukryć ikony lub rysunki w polu wyszukiwania w systemie Windows 11

1. Przejdź do ustawień Windows 11

2. Przejdź do: Prywatność i zabezpieczenia > Uprawnienia wyszukiwania


3. Na tym ekranie przewiń listę w dół, aż znajdziesz sekcję: Więcej ustawień

4. Tutaj musisz wyłączyć przełącznik obok opcji: Pokaż polecane informacje w polu wyszukiwania.

Ważna uwaga: Jeśli to ustawienie nie jest wyświetlane w ustawieniach systemu Windows 11, zalecamy wypróbowanie dwóch pozostałych metod przedstawionych w następującym linku: Jak wyłączyć wyróżnianie wyszukiwania | Windows 11