Nie używasz spotkań Google Meet i irytuje Cię, że ta opcja wyświetla się na stałe przypięta do paska bocznego w Gmailu? Możesz ukryć spotkania Meet w Gmailu, aby oczyścić pasek boczny ze zbędnych elementów.

Jak ukryć Meet w Gmailu

Google Meet to usługa, która pozwala tworzyć wideorozmowy oraz wideokonferencje, opracowana przez Google. Zastępuje ona Hangouts Meet i jest dostępna dla wszystkich użytkowników za darmo. Z usługi można korzystać na stronie meet.google.com lub wywołać spotkanie bezpośrednio z Gmaila za pomocą opcji w pasku bocznym. Jeśli jednak nie korzystasz z wideokonferencji i przeszkadza Ci obecność spotkań Meet w Gmailu, to warto wiedzieć, że można ukryć tę opcję.

Ukrywanie Google Meet w Gmailu

Spotkania Meet w Gmailu są widoczne w pasku bocznym, po zalogowaniu się do swojej poczty. Mają one przeznaczoną dla siebie osobną sekcję, która pozwala rozpocząć spotkanie lub dołączyć do istniejącego.

Sekcja Meet w Gmailu

Jeżeli jednak nie używamy tej opcji, rzadko korzystamy ze spotkań Meet (lub wcale), a jeśli już, to wykorzystujemy link wysłany w zaproszeniu, to możemy ukryć tę opcję w Gmailu, aby zwolnić więcej miejsca np. na wyświetlanie wszystkich folderów poczty.

Aby ukryć Google Meet w Gmailu nie trzeba wykonywać żadnych skomplikowanych czynności. Przejdź do Gmaila, a następnie kliknij ikonę koła zębatego w górnym prawym rogu. Z rozwijanego menu wybierz opcję Zobacz wszystkie ustawienia.

Wejdź do ustawień w Gmailu

Pojawi się ekran ze wszystkimi ustawieniami Gmaila. Przejdź w nich teraz do zakładki Chat i Meet. W tym miejscu możesz wybrać, czy komunikator (Chat) oraz wideorozmowy (Meet) mają być wyświetlane.

Ukryj sekcję Meet w Gmailu

Aby ukryć wideorozmowy Meet z menu bocznego, zaznacz pole Ukryj sekcję Meet w menu głównym. Jeśli chcesz, możesz także wyłączyć klasyczny czat - w tym celu zaznacz pole Czat wyłączony.

Zachowaj zmiany przyciskiem Zapisz zmiany. I to wszystko - sekcja Meet z wideorozmowami i spotkaniami online zostanie ukryta. Jeśli zechcesz ją kiedyś przywrócić, wystarczy ponownie wejść do tych samych ustawień i zaznaczyć pole odpowiedzialne za pokazywanie wideorozmów.