Download, sterowniki

Jak ukryć album Ukryte w iPhone (iOS 14)

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
23.09.2020
Ilość komentarzy
0

Ukryte zdjęcia w iPhone trafiają do albumu "Ukryte", który, niestety, łatwo znaleźć i otworzyć. Da się jednak ukryć album "Ukryte", tak, aby nie był on widoczny w galerii zdjęć. Jak to zrobić?

Jak ukryć album z ukrytymi zdjęciami w iPhone

W systemie iOS można z łatwością ukrywać wybrane zdjęcia, aby nie wyświetlały się one w standardowych albumach. Ukryte zdjęcia trafiają wtedy do osobnego folderu i nie są widoczne np. pośród najnowszych zdjęć zrobionych aparatem. Rozwiązanie to jednak nigdy nie było idealne, bowiem ukryte zdjęcia nadal można łatwo wywołać, otwierając album "Ukryte" widoczny w aplikacji Zdjęcia. Trochę to bez sensu, prawda? W iOS 14 pojawiła się jednak dodatkowa opcja, która pozwala ukryć album Ukryte z widoku w aplikacji Zdjęcia. Jak to zrobić?

Ukrywanie albumu z ukrytymi zdjęciami w iPhone

Album Ukryte jest widoczny w aplikacji Zdjęcia, na samym dole, w sekcji Narzędzia. Zawiera on wszystkie zdjęcia, które ukryliśmy w standardowych albumach. Sprawia to, że funkcja ukrywania przydaje się raczej tylko po to, aby pozbyć się niektórych zdjęć ze zwykłych albumów bez ich całkowitego usuwania. Nie spełnia to jednak zbytnio swojej roli w kontekście faktycznego ukrywania (zabezpieczania) zdjęć przed kimś, kto może wziąć do ręki nasz telefon i przejrzeć galerię albumów.

W iOS 14 wprowadzono jednak dodatkowe ustawienie, które pozwala kontrolować widoczność albumu Ukryte. Dzięki temu możliwe jest całkowite wyłączenie wyświetlania tego albumu w aplikacji Zdjęcia. Oznacza to, że ukryte przez nas zdjęcia nie będą tak łatwo dostępne dla kogoś, kto chce szybko wziąć nasz telefon do ręki i przejrzeć galerię albumów w poszukiwaniu ukrytych fotek.

Wejdź do ustawień iPhone

Aby skorzystać z tej opcji, upewnij się, że Twój iPhone lub iPad jest zaktualizowany do iOS 14. Następnie przejdź do aplikacji Ustawienia i wybierz zakładkę Zdjęcia. Wyświetlą się ustawienia związane z aplikacją Zdjęcia, czyli galerią.

Wyłącz album Ukryte

Wyszukaj teraz na liście opcji o nazwie Album Ukryte (Hidden album). Opcja ta domyślnie jest zaznaczona, co oznacza, że album z ukrytymi zdjęciami jest widoczny w aplikacji Zdjęcia w sekcji Narzędzia. Wystarczy zatem, że odznaczysz tę opcję i... gotowe!

Album z ukrytymi zdjęciami zostanie schowany i nie będzie widoczny w aplikacji Zdjęcia. Możesz teraz wejść do aplikacji Zdjęcia i sprawdzić sekcję Narzędzia. Wyświetlają się tu teraz foldery Importowanie oraz Ostatnio usunięte. Albumu z ukrytymi zdjęciami już tu nie ma.

Niewidoczny album z ukrytymi zdjęciami

Jedynym sposobem na to, aby ponownie zobaczyć ukryte zdjęcia, jest przywrócenie widoczności tego albumu. Oczywiście, nie jest to stuprocentowe zabezpieczenie przed wścibskimi osobami. Jeśli ktoś zna się na opcjach iPhone, to będzie wiedział, gdzie się udać, aby przywrócić wyświetlanie tego albumu. Jednak lepsze to niż nic.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus