Download, sterowniki

Jak udostępnić hasło do sieci Wi-Fi z iPhone do innego urządzenia Apple

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
09.10.2017
Ilość komentarzy
0

Znajomy chce się połączyć do twojej sieci Wi-Fi w domu, ale nie pamiętasz hasła, aby mu je podać? Możesz mu udostępnić hasło do sieci bez odczytywania go. W iOS 11 wprowadzona została opcja, która umożliwia przekazanie komuś dostępu do sieci zapamiętanej w twoim urządzeniu.

Udostępnianie hasła do sieci Wi-Fi między urządzeniami iOS

Bardzo często, gdy ktoś nas odwiedza, prosi o dostęp do sieci Wi-Fi, aby móc korzystać z Internetu w smartfonie. Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła lub nie chcesz go podawać, to mając iPhone’a możesz znajomemu dać dostęp do sieci w inny sposób. W iOS 11 możesz po prostu przyłożyć smartfony jeden do drugiego, a następnie udostępnić swoje zapamiętane hasło znajomemu, tak, aby mógł się od razu połączyć do twojej sieci domowej

W ten sposób nie musisz ani pamiętać hasła, ani go podawać. Profil twojej zapamiętanej sieci zostanie po prostu przekopiowany do urządzenia znajomego. Szybko, łatwo i przyjemnie, bez konieczności samodzielnego wpisywania hasła przez znajomego oraz – co najważniejsze – bez konieczności faktycznego dyktowania swojego hasła.

Opcja ta ma jednak jeden minus – działa tylko pomiędzy urządzeniami Apple. Możesz udostępnić hasło do sieci Wi-Fi jedynie ze swojego iPhone’a, iPada lub iPoda Touch do innego urządzenia tego typu. Nie ma możliwości przekazania w ten sposób hasła z iPhone do Androida. Oprócz tego osoba, której chcesz udostępnić dostęp do Wi-Fi, musi być na twojej liście kontaktów w książce adresowej.

Udostępnianie hasła do sieci Wi-Fi w iPhone, iPad i iPod Touch

Cały proces jest dość prosty i szybki. Najpierw twój znajomy musi wejść w „Ustawienia > Wi-Fi”, a następnie wyszukać twoją sieć domową, do której chce się podłączyć.

Po znalezieniu sieci znajomy powinien ją wybrać i poczekać, aż pojawi się na ekranie opcja wpisywania hasła. Gdy pojawi się okienko z prośbą o hasło, to nie należy niczego wpisywać.

W tym momencie Ty musisz podejść do znajomego ze swoim iPhonem lub iPadem, w którym jest zapamiętane hasło do tej sieci, a następnie "przyłożyć" swoje urządzenie do urządzenia znajomego. Upewnij się również, że masz włączone u siebie Wi-Fi i jesteś podłączony już do tej sieci.

Udostępnianie hasła z iPhone'a do iPhone'a

Po zbliżeniu urządzeń, na ekranie twojego iPhone’a lub iPada pojawi się komunikat z informacją, że inne urządzenie z iOS 11 próbuje się podłączyć do tej sieci. Pojawi się zapytanie, czy chcesz udostępnić hasło temu urządzeniowi do sieci Wi-Fi. Potwierdź chęć przekazania dostępu do swojej sieci za pomocą przycisku "Wyślij hasło" (Send Password). Na urządzeniu znajomego zniknie prośba o podanie hasła i smartfon po prostu podłączy się do wybranej sieci.

Jest to bardzo wygodne i przydatne rozwiązanie, gdy często odwiedzają nas znajomi lub rodzina. Niestety dużym minusem okażą się ograniczenia związane z urządzeniami – póki co funkcja ta działa tylko pomiędzy iPhone’ami, iPadami lub iPodami Touch. Jeśli twój znajomy nie ma urządzenia Apple, to niestety z tego rozwiązania nie skorzystamy.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus