Dzielisz się często muzyką ze Spotify na Facebooku? Teraz możesz to robić za pomocą relacji Facebooka, udostępniając piosenki lub całe playlisty bezpośrednio w swojej relacji. Jak to zrobić?

Jak udostępniać muzykę ze Spotify w relacjach Facebooka

Użytkownicy Facebooka często lubią dzielić się swoimi ulubionymi piosenkami. Bardzo często na tablicy znajomych można zobaczyć udostępnione linki do YouTube’a bądź Spotify. Aby ułatwić dzielenie się muzykę, Spotify i Facebook mogą teraz lepiej ze sobą współpracować. Użytkownicy tych usług mogą teraz udostępniać muzykę ze Spotify bezpośrednio w relacjach na Facebooku.

Udostępnianie muzyki ze Spotify w relacjach na Facebooku

Podzielenie się piosenką lub playlistą w formie relacji jest dużo ciekawsze niż zwykłe wrzucenie posta na naszą oś czasu. Wyróżniającym elementem jest to, że nasi znajomi po otwarciu relacji mogą od razu odsłuchać 15-sekundowy fragment udostępnionej przez nas piosenki. Dopiero dalsze słuchanie wymaga od nich dotknięcia przycisku Spotify i przejścia do dedykowanej aplikacji. W relacjach udostępniać można pojedyncze piosenki lub całe playlisty.

Aby móc udostępnić muzykę ze Spotify w relacji, należy wyposażyć się w najnowsze wersje aplikacji Spotify oraz Facebook.

Należy mieć także na uwadze fakt, że funkcja udostępniania muzyki w relacjach na Facebooku jest stopniowo wdrażana, więc nie wszyscy użytkownicy mają jeszcze do niej dostęp. Opcja ta pojawia się falowo, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Wybierz opcję udostępniania utworu w Spotify

Gdy masz już najnowsze wersje aplikacji Spotify i Facebook, to udostępnianie muzyki w relacjach jest bardzo proste. Otwórz Spotify, a następnie udaj się do utworu (lub playlisty), który chcesz umieścić w relacji. Po przejściu do utworu lub playlisty dotknij przycisku z trzema kropkami w górnym prawym rogu. Pojawi się menu z opcjami - wybierz w tym miejscu opcję Udostępnij.

Zostaniemy przekierowani do kolejnego widoku, w którym możemy wybrać miejsce udostępniania. Na liście znajdź pozycje o nazwie Relacje na Facebooku (Facebook Stories). Jeśli tej opcji jeszcze nie ma i jest tylko sam Facebook, to znaczy, że opcja ta nie jest jeszcze dla Ciebie dostępna i musisz poczekać, aż do Ciebie trafi.

Wybierz udostępnianie na relacji na Facebooku

Po wybraniu relacji można dokonać prostych ustawień nadsyłanej relacji, a następnie podzielić się nią ze znajomymi. Jak wspomniałem, użytkownicy, którzy otworzą relację, będą mogli odsłuchać 15-sekundowy fragment piosenki, a także zobaczą okładkę utworu. Jeśli zechcą odsłuchać całości, to wystarczy, że dotkną odnośnika prowadzącego do pełnej wersji piosenki w serwisie Spotify.

adsense4