Jeśli korzystasz z Microsoft Teams i chcesz przetłumaczyć wiadomości otrzymane w dowolnym miejscu aplikacji: czatach, postach lub konwersacjach. W tym artykule dowiesz się, jak przetłumaczyć dowolną treść tekstową, niezależnie od obszaru, w jakim jest opublikowana. Ponieważ usługa Microsoft Teams nie tłumaczy automatycznie zawartości na język ojczysty, musisz to zrobić ręcznie, zobacz jak to zrobić. 

Powiązane: Jak wyłączyć mikrofon lub kamerkę w Microsoft Teams

Microsoft Teams to prosta, łatwa w użyciu usługa spotkań / komunikacji, która jest dostępna na wielu różnych platformach. Jeśli korzystasz z Microsoft Teams w systemie Android, iOS, w Internecie lub w systemie Windows 10, zauważysz, że interfejs jest bardzo podobny na wszystkich urządzeniach, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał spędzać czasu na uczeniu się każdego interfejsu ani poświęcać czasu na wyjaśnianie nowym użytkownikom, gdzie można znaleźć określone opcje lub funkcje. 

Chociaż większość funkcji Microsoft Teams jest dość prosta i łatwa do zlokalizowania, jest kilka drobiazgów, które wiele osób nieumyślnie lub przypadkowo przeoczy. Jest to możliwość usuwania wiadomości z postów w Microsoft Teams oraz możliwość tłumaczenia wiadomości otrzymywanych w Microsoft Teams. Na szczęście obie te opcje można znaleźć bardzo łatwo, chociaż nie można skonfigurować aplikacji Microsoft Teams aby automatycznie tłumaczyła całą przychodzącą zawartości, która nie jest w Twoim języku ojczystym.

Aby przetłumaczyć wiadomości lub konwersacje w czacie lub kanale Microsoft Teams, wykonaj następujące szybkie kroki:

  1. Otwórz Microsoft Teams.
  2. Znajdź wiadomość lub tekst, który chcesz przetłumaczyć (dowolny obszar)
  3. Kliknij Więcej opcji przycisk (kropki) obok wiadomości.
  4. Kliknij opcję Tłumacz.
  5. Wiadomość zostanie przetłumaczona na domyślny język interfejsu Teams.

Jak tłumaczysz wiadomości wysłane/lub odebrane w Microsoft Teams?

  • Aby przetłumaczyć wiadomość otrzymaną w Microsoft Teams, musisz zalogować się na swoje konto, a następnie przejść do miejsca, w którym została wysłana wiadomość. W obszarze Czaty lub Wpisy na karcie Teams. Szczerze mówiąc, nie ma znaczenia, gdzie widziałeś wiadomość, proces jej tłumaczenia jest taki sam.
  • Następnie znajdź wiadomość, którą chcesz przetłumaczyć i najedź kursorem myszy na tekst na sekundę lub dwie, aż pojawi się menu. 
  • W tym menu kliknij trzy kropki (więcej opcji), a następnie wybierz opcję Przełumacz. Gdy to zrobisz, wiadomość zostanie przetłumaczona na Twój domyślny język. Język używany w interfejsie Teams. Wiadomość nie zostanie przetłumaczona dla wszystkich innych użytkowników na kanale czatu.

Uwaga: niestety nie można skonfigurować automatycznego tłumaczenia dla treści otrzymywanych w Microsoft Teams. Przynajmniej nie w żadnej z aktualnych wersji.

 

Jak tłumaczyć wiadomości w Microsoft Teams z aplikacji mobilnej?

Na szczęście Microsoft nie skomplikował sprawy, kiedy stworzył wszystkie wersje Teams, więc możesz użyć prawie identycznego procesu dla Microsoft Teams na Androida i iOS. Po prostu znajdź wiadomość, którą chcesz przetłumaczyć, a następnie dotknij wielokropek (więcej opcji) i wybierz przetłumacz z listy opcji. Pamiętaj, że wszystko, co tłumaczysz, jest widoczne tylko dla Ciebie, wszyscy inni zobaczą oryginalną wiadomość w oryginalnym języku.