Potrzebujesz znaleźć wiadomość w historii rozmowy na Messengerze? Na Androidzie i iOS możesz szukać wiadomości zarówno w wybranych jak i wszystkich konwersacjach. Jak to zrobić?

Wyszukiwanie wiadomości w Messengerze na Androidzie i iOS

Czasem zdarza się, że musimy znaleźć w historii rozmów jedną z wiadomości, którą od kogoś otrzymaliśmy lub którą komuś wysłaliśmy. Wyszukiwanie wiadomości w Messengerze na Androidzie i iOS kiedyś nie należało do najprzyjemniejszych, ale z biegiem czasu opcja ta na urządzeniach mobilnych została poprawiona. Messenger na Androidzie i iOS pozwala szukać wiadomości zarówno w wybranych rozmowach z konkretnymi znajomymi jak i ogólnie, we wszystkich konwersacjach.

Jak szukać wiadomości w konkretnych rozmowach na Messengerze?

Jeżeli podczas wyszukiwania wiadomości chcesz się ograniczyć do konkretnej rozmowy ze wskazanym znajomym, to musisz wywołać wyszukiwarkę z poziomu ekranu konwersacji. Otwórz Messengera, a następnie wejdź do rozmowy, w której chcesz szukać wiadomości.

Na ekranie konwersacji dotknij ikony „i” w górnym prawym rogu, aby wejść do ustawień rozmowy. Z listy dostępnych opcji wybierz „Szukaj w konwersacji”. To właśnie opcja wyszukiwania wiadomości w aktualnie otwartej rozmowie.

Przejdź do wyszukiwarki w opcjach rozmowy na Messengerze

Po dotknięciu tej opcji pojawi się nowe okienko, w którym należy wpisać słowo kluczowe do wyszukania. Wpisz, czego szukasz, a następnie potwierdź rozpoczęcie wyszukiwania przyciskiem „SZUKAJ”.

Pojawi się teraz ekran z wynikami wyszukiwania. Znajdziesz na liście wszystkie wypowiedzi, które zawierały wpisane przez Ciebie słowo kluczowe.

Wyszukaj wybranej frazy w wiadomościach na Messengerze

Obok każdej z nich wyświetla się data przesłania lub otrzymania danej wiadomości. Dotknięcie wybranej wiadomości spowoduje, że zostaniemy przeniesieni do ekranu konwersacji, a konkretnie do miejsca i momentu, w którym dana wiadomość została odebrana bądź wysłana.

Jak szukać wiadomości we wszystkich rozmowach jednocześnie na Messengerze?

Jeśli nie chcesz przeszukiwać każdej rozmowy z osobna, to możesz skorzystać z ogólnej wyszukiwarki, która przeskanuje wszystkie Twoje konwersacje na Messengerze i wyświetli pasujące wiadomości. W tym celu należy wyjść z ekranu rozmowy i przejść do głównego ekranu Messengera, na którym wyświetla się lista wszystkich konwersacji.

Skorzystaj z ogólnej wyszukiwarki w Messenegrze

Na samej górze znajdziesz pole „Szukaj”. Umożliwia ono wyszukiwanie osób, grup, a także właśnie wiadomości. Wpisz w polu „Szukaj” słowo kluczowe, które chcesz znaleźć. Pojawią się wyniki wyszukiwania z podziałem na osoby, grupy itp. Nas jednak interesują wiadomości, więc dotknij przycisku "Szukaj w wiadomościach”.

Wszystkie twoje konwersacje zostaną przeszukane w poszukiwaniu wpisanego przez Ciebie słowa kluczowego. Wyświetlą się teraz na liście rozmowy z osobami, w których występuje wyszukiwana fraza.

Przeszukiwanie wszystkich konwersacji w Messengerze

Po wybraniu konwersacji zostaną wyświetlone konkretne wiadomości z danymi osobami, które uwzględniają wyszukiwane słowo kluczowe.