Download, sterowniki

Jak stworzyć swój nametag na Instagramie (znacznik nazwy)

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
09.10.2018
Ilość komentarzy
0

Na Instagramie możesz teraz stworzyć swój własny nametag, czyli znacznik nazwy. Jest to znak, który po zeskanowaniu przekieruje użytkownika do Twojego profilu. Jak coś takiego stworzyć dla swojego profilu i udostępnić, wydrukować lub umieścić na stronie? Zobaczmy.

Instagram - jak stworzyć nametag?

Użytkownicy Instagramu mają do dyspozycji nowy sposób na promowanie swojego profilu. Jest nim tzw. nametag, czyli znacznik nazwy, będący wizytówką naszego profilu. Działa to praktycznie tak samo, jak kody QR – znacznik po zeskanowaniu przez aplikację Instagram przekieruje użytkownika bezpośrednio do naszego profilu. Taki znak możemy umieścić w dowolnym miejscu, np. na swojej stronie osobistej lub nawet na wydruku czy wizytówce.

Każdy użytkownik Instagramu może utworzyć i spersonalizować swój własny znacznik nazwy, a następnie udostępnić go w dowolny sposób bądź wydrukować. W ten sposób możemy przekierowywać użytkowników bezpośrednio do naszego profilu na Instagramie. Aplikacja pozwala wybrać nam wygląd swojego znacznika, kolor, ozdoby i tło. Zobaczmy, jak taki znacznik utworzyć i udostępnić.

Tworzenie i udostępnianie swojego nametagu, czyli znacznika nazwy na Instagramie

Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Instagram. Możesz ją pobrać ze Sklepu Play lub App Store, w zależności od tego, czy korzystasz z Androida lub iOS. Jeśli masz włączone automatyczne aktualizacje, to Instagram prawdopodobnie zaktualizował się samodzielnie do najnowszej wersji, ale jeśli nie, to wejdź do Sklepu Play / App Store i zobacz, czy jest dostępna aktualizacja.

Pobierz Instagram ze Sklepu Play

Pobierz Instagram z App Store

Gdy masz już zaktualizowaną wersję aplikacji Instagram, to pora utworzyć swój znacznik. W tym celu uruchom aplikację, a następnie na dolnym pasku narzędzi kliknij w ikonę profilu w dolnym prawym rogu.

Wejdź do opcji Instagramu i wybierz znacznik nazwy

Po przejściu do podsumowania swojego profilu dotknij ikony z trzema paskami w górnym prawym rogu, a następnie wybierz opcję Znacznik nazwy”. Pojawi się ekran edycji Twojego znacznika „nametag”.

Do dyspozycji mamy trzy tryby wizualne, zmieniające wygląd naszego znacznika – kolor, emoji oraz selfie. Możemy się między nimi przełączać za pomocą przycisku na górnym pasku narzędzi.

Nametag na Instagramie - tryb kolor

Tryb kolor to prosty znacznik w kształcie prostokąta z naszą nazwą w środku oraz tłem bazowanym na gradiencie (przejściu kolorów). Kolor możemy zmieniać poprzez dotknięcia tła – będziemy się wtedy przełączać między kilkoma wersjami kolorystycznymi z różnymi przejściami barw.

Jeśli zwykły gradient w tle nas nie satysfakcjonuje, to możemy zmienić tło na tryb emoji. Tło zostanie wypełnione emotikonami, ustawionymi w trybie sąsiadującym (jedna obok drugiej). Aby zmienić emoji w tle, wystarczy dotknąć tła, a następnie wybrać interesującą nas emotkę. Znajdziemy tu setki dostępnych emoji, które możemy umieścić sąsiadująco w tle. Kolorystyka samego znacznika czasu zostanie automatycznie dostosowana do wybranego tła lub kolorystyki emoji.

Nametag na Instagramie - tryb emoji

Ostatnim trybem jest tryb selfie, czyli tryb pozwalający utworzyć znacznik na podstawie naszego zdjęcia twarzy. Pojawi się niewielki okrąg wykrojony na naszą twarz wraz z wybraną przez nas ozdobą – okularami, sercami, wąsem lub inną grafiką.

Nametag na Instagramie - tryb selfie

Gdy dostosujesz już swój znacznik, to możesz go teraz udostępnić za pomocą przycisku w górnym prawym rogu. Wysunięte zostanie menu udostępniania, gdzie możesz wysłać swój znacznik na Instagramie w relacji lub w aktualnościach, na Messengerze w wiadomości do znajomych, ustawić go jako zdjęcie na Facebooku lub wrzucić go do wpisu, wysłać go pocztą e-mail, zapisać w chmurze i wiele, wiele innych opcji.

Jeśli chcesz wydrukować i umieścić znacznik np. na plakacie lub wizytówce, to możesz go przesłać sobie w dowolny sposób na komputer (np. za pomocą poczty e-mail).

Udostępnianie znacznika

Znacznik zostanie dostarczony w formie grafiki, z którą możemy robić dowolne rzeczy – drukować ją czy umieszczać na stronie internetowej bądź forum w formie zwykłego obrazka.

Jak zeskanować nametag na Instagramie?

Jeśli chcesz zeskanować znacznik kogoś innego, aby przejść za jego pomocą na wybrany profil, możesz to zrobić za pomocą kamerki relacji lub za pomocą funkcji znacznika. W przypadku użycia kamerki relacji, należy otworzyć aplikację Instagram, a następnie dotknąć ikony kamery w górnym lewym rogu i zeskanować znacznik, przytrzymując na nim palec.

Skanowanie znacznika na Instagramie

Jeśli to jeszcze u Ciebie nie działa, a chcesz zeskanować znacznik, to innym sposobem jest przejście do ekranu edycji swojego własnego znacznika, a następnie dotknięcie na samym dole przycisku „Skanuj znacznik”. Pojawi się ekran skanowania – wystarczy umieścić znacznik wybranej osoby w kadrze i poczekać, aż aplikacja go zeskanuje i przekieruje do wybranego profilu.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus