YouTube pozwala teraz tworzyć kolejki odtwarzania, dzięki którym możemy oglądać wybrane przez nas filmy jeden po drugim. Jak tego używać i jak dodać film do kolejki?

Jak tworzyć kolejki filmów na YouTube

Kolejka odtwarzania na YouTube to przydatna nowa funkcja, dzięki której możemy zakolejkować odtwarzanie dowolnych filmów jeden po drugim. Oczywiście, mieliśmy do tej pory do dyspozycji playlisty. Kolejka odtwarzania jednak różni się od playlisty tym, ze ta pierwsza jest tymczasowa. Tradycyjne playlisty były zapisywane trwale na naszym koncie i wymagały usunięcia, gdy nie chcieliśmy z nich już korzystać. Z kolei kolejka odtwarzania jest chwilowa, obowiązuje tylko do momentu obejrzenia filmów, a następnie znika.

Jak kolejkować filmy na YouTube?

Kolejkowanie filmów zostało wprowadzone 7 listopada do YouTube’a. Funkcja ta, póki co, jest dostępna tylko dla użytkowników korzystających z YouTube na komputerze przy użyciu przeglądarki. To część aktualizacji interfejsu strony YouTube, w ramach której zmieniono m.in. rozmiar miniatur proponowanych filmów na stronie głównej.

Dodaj film do kolejki na YouTube

Używanie tej funkcji jest bardzo proste. Po przejściu na YouTube i najechaniu kursorem na dowolny film wyświetlą się dostępne opcje. Jedną z nich jest opcja „Dodaj do kolejki“. Kliknij w nią, aby zakolejkować filmik.

Miniatura zakolejkowanego filmu wyświetli się w formie mini-odtwarzacza w dolnym prawym rogu ekranu. Dodaj teraz kolejne filmy, klikając w przycisk „Dodaj do kolejki“ na miniaturach innych filmów na YouTube. Zauważysz, że powiadomienie o dodaniu następnych filmów wyświetla się również w dolnym prawym rogu.

Rozwiń kolejkę na YouTube

Jeśli chcesz zobaczyć, jakie filmy zostały dodane do kolejki, wystarczy kliknąć w ikonę ze strzałką na mini-odtwarzaczu. Rozwinie to listę wszystkich pozycji dodanych do kolejki. Chwytając je za pomocą ikony z trzema kreskami po lewej stronie możesz przesuwać filmy w górę lub w dół, zmieniając ich kolejność. Z kolei klikając w ikonę kosza po prawej stronie filmu możesz go usunąć z listy.

Edycja kolejki na YouTube

Aby wystartować odtwarzanie, wystarczy wcisnąć przycisk Play. YouTube rozpocznie odtwarzanie filmów w ustawionej przez nas kolejności w mini-odtwarzaczu. Oczywiście w dowolnej chwili możemy wyświetlić film w trybie pełnoekranowym. Kolejka jest tymczasowa, po obejrzeniu filmów znika i nie zapisuje się na naszym koncie jak klasyczne listy odtwarzania.