Funkcje, które Google udostępnia swoim użytkownikom, są tak rozbudowane, że wielu z nich nie zna większości tych z tych opcji. Jedną z najmniej kojarzonych jest możliwość tworzenia list z filmami i serialami, na które czekasz i chcesz zobaczyć w przyszłości. Ta funkcja jest dostępna w wyszukiwarce Google i można jej używać na telefonie iPhone, iPadzie, urządzeniu z systemem Android lub dowolnej przeglądarce internetowej, a także można ją bezproblemowo zintegrować z aplikacją Google TV.

Związane z: Jak zmienić wygląd napisów na Netflixie. Zmiana wyglądu napisów w serwisie Netflix.

My Watchlist to lista stworzona na podstawie wyszukiwarki Google i połączona z Twoim kontem Google, dlatego konieczne jest zalogowanie się do konta Google, aby móc korzystać z tej funkcji. To połączenie z Twoim kontem Google umożliwia aktualizację dowolnego urządzenia, takiego jak Chromecast z Google TV lub Android TV.

W praktyce, lista seriali i filmów oczekujących na obejrzenie, staje się najbardziej użyteczna gdy korzystamy z Google TV czy Android TV, ponieważ umożliwia bezpośredni dostęp do wszelkich treści audiowizualnych, wystarczy wybrać jeden z tytułów z wcześniej utworzonej listy.

Poniżej pokazujemy, jak tworzyć i korzystać z dostępu do listy filmów i seriali, które można obejrzeć z dowolnego urządzenia, na którym możliwe jest korzystanie z wyszukiwarki Google, czy to iPhone, iPad, Android, przeglądarka, komputer, Google TV, Android TV itp.

Jak utworzyć listę filmów i seriali, które chcesz obejrzeć w Google.

1. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest wyszukanie w Google serialu lub filmu na dowolnym urządzeniu.

2. Po wyświetleniu wyników wyszukiwania pojawi się strona danego tytułu

3. Tuż pod grafikami związanymi z danym tytułem znajdują się sekcje z 3 opcjami. Jedną z nich jest: Lista do obejrzenia

4. Po kliknięciu tej opcji kolor zmieni się na zielony, co będzie oznaczać, że wspomniany film lub serial został dodany do listy tytułów do obejrzenia.

Uwaga: jeśli kliknięciu tego przycisku Lista do obejrzenia nie będziesz zalogowany na konto Google, zostanie wyświetlony monit o konieczności wejścia na swoje konto.

Alternatywnie, jeśli już widziałeś jakiś tytuł, którego szukasz, możesz również oznaczyć go jako obejrzany, klikając: Obejrzany?

W tej samej sekcji przejść bezpośrednio do odtwarzania danego filmu wybierając przycisk po lewej stronie- Obejrzyj teraz

 

Jak uzyskać dostęp do listy filmów i seriali do obejrzenia w Google. (My Watchlist)

1. Aby uzyskać dostęp do listy filmów do obejrzenia, musisz wyszukać następujący termin: My Watchlist

2. Podczas wyszukiwania na pierwszej pozycji pojawi się: Twoja lista do obejrzenia w Google, z zapisanymi filmami, serialami i programami.

3. Możesz wybrać dowolną pozycję z listy. Spowoduje to otwarcie okna wyświetlającego zakładkę wybranego tytułu.

4. Z tej zakładki możesz przejść do jego odtwarzania lub oznaczyć jako już widziany.

Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Przy korzystaniu z Google TV lub Android TV mamy bezpośredni dostęp do listy z filmami czy serialami, które chcemy zobaczyć.