Download, sterowniki

Jak stworzyć kanał AFK na Discordzie

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
26.10.2020
Ilość komentarzy
0

Discord umożliwia stworzenie kanału AFK, na który osoby nieaktywne na kanałach głosowych zostaną automatycznie przeniesione. Jak stworzyć taki kanał na Discordzie i ustawić automatyczne przenoszenie użytkowników po określonym czasie nieaktywności?

Tworzenie kanału AFK na Discordzie

Udzielając się na różnych serwerach Discorda z pewnością rzuciły Ci się w oczy tzw. kanały głosowe AFK. To kanały, na które są automatycznie przenoszone osoby, które dołączyły do zwykłego kanału głosowego, ale przez określoną ilość czasu nie odezwały się ani słowem i są z daleka od klawiatury. Zamiast zajmować miejsce dalej na standardowym kanale głosowym są przenoszone na specjalnie przygotowany kanał AFK. To przydatna funkcja, gdy masz stworzone kanały głosowe z limitem aktywnych osób. Jeśli ktoś odejdzie od komputera i zapomni wyjść z Discorda, to system automatycznie wyciszy mikrofon takiej osoby, a następnie przerzuci ją na kanał AFK, aby nie blokował slotu na limitowanym kanale głosowym.

Tworzenie kanału AFK na Discordzie

Stworzenie kanału AFK jest bardzo proste i nie wymaga instalowania jakiegokolwiek bota na serwerze. Opcja kanału AFK (nieaktywności) jest wbudowana w Discorda, wystarczy to skonfigurować. Cały proces ogranicza się do stworzenia kanału AFK o wybranej przez siebie nazwie, a następnie ustawienie go jako kanał nieaktywności i wybranie, po jakim czasie nieaktywności użytkownicy mają tam być przenoszeni ze zwykłych kanałów głosowych.

Najpierw utworzymy nowy kanał, który wykorzystamy jako kanał AFK. W tym celu uruchom Discord i wybierz z kolumny po lewej stronie swój serwer. Następnie na górnej belce kliknij w ikonę strzałki obok nazwy swojego serwera i z rozwijanego menu wybierz opcję Utwórz kanał.

Stwórz nowy kanał

Pojawi się ekran tworzenia nowego kanału. Najpierw wybieramy, czy ma to być kanał głosowy, czy tekstowy. Zaznacz na liście kanał głosowy. Następnie nadajemy kanałowi wybraną przez siebie nazwę. My na potrzeby poradnika damy mu, po prostu, nazwę "AFK". Po wybraniu typu kanału i jego nazwy kliknij "Utworzenie kanału", aby utworzyć swój kanał.

Stwórz nowy kanał AFK

Kanał zostanie utworzony, ale to jeszcze nie wszystko. Kolejnym krokiem jest poinformowanie Discorda, że jest to kanał przeznaczony dla nieaktywnych użytkowników. W tym celu ponownie kliknij w ikonę strzałki na górnej belce obok nazwy swojego serwera, a następnie wybierz Ustawienia serwera.

Wejdź do ustawień serwera

Wyświetli się nowy ekran ustawień serwera, na którym możemy dostosować różnego rodzaju preferencje. Od razu w głównej zakładce, tuż pod ustawieniami avataru i nazwy serwera znajdziesz pola Kanał nieaktywności oraz Limit czasu nieaktywności. To właśnie tu należy wskazać utworzony przez siebie kanał AFK i wybrać czas nieaktywności.

W polu Kanał nieaktywności wybierz utworzony przed chwilą kanał głosowy. W naszym wypadku będzie to kanał o nazwie AFK. Następnie w polu obok ustaw limit czasu nieaktywności, czyli czas braku aktywności, po upłynięciu którego użytkownik ma zostać wyciszony i przeniesiony na kanał AFK.

Dostosuj ustawienia kanału nieaktywności

Domyślnie jest to 5 minut, ale możesz wybrać inną wartość, np. 1 minutę, 30 minut bądź nawet 1 godzinę.

Po ustawieniu obu tych elementów zapisz zmiany. Od tej pory kanał AFK zostanie oznaczony jako kanał dla nieaktywnych. Jeśli użytkownik na zwykłym kanale głosowym spędzi zbyt wiele czasu bez jakiejkolwiek aktywności, to po określonym przez Ciebie czasie zostanie wyciszony, a następnie przeniesiony na kanał AFK.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus