Chcesz obejrzeć film lub serial na Netflixie ze znajomymi, którzy nie mają subskrypcji? W tym artykule pokażemy Ci jak streamować Netflixa na Discordzie, dzięki czemu Ty i Twoi znajomi będziecie mogli oglądać Netflixa w tym samym czasie. To doskonały sposób na wspólne oglądanie i spędzanie czasu, mimo dzielącej Was odległości.

Chociaż wielu osobom Discord kojarzy się z serwisem stricte gamingowym to ma on do zaoferowania o wiele więcej możliwości, o których wielu z nas nie ma pojęcia. To nie tylko miejsce, w którym maniacy komputerowi mogą posiedzieć i porozmawiać. Discord stał się jednym z popularniejszych narzędzi, dzięki któremu społeczności mogą pozostać w kontakcie, a twórcy mogą omawiać zmiany w projektach i oferować rozwiązywanie problemów na żywo.

Niezależnie od tego czy jesteś nowym użytkownikiem Discorda, czy doświadczonym weteranem, prawdopodobnie znajdziesz kilka funkcjonalności platformy, o których istnieniu wiele osób nie ma pojęcia. Jedną z najczęściej pomijanych funkcji Discorda jest możliwość streamowania (udostępniania ekranu). Być może znasz go pod nazwą Discord Go Live. Większość użytkowników Discorda prawdopodobnie używało go do udostępniania na żywo gier, jednak, o czym nie wszyscy wiedzą, Discord pozwala również na streamowanie przeglądarki internetowej, w tym także Netflixa.

Streamowanie niektórych programów i aplikacji, które nie są grami, nie jest tak proste i nie ogranicza się jedynie do wybrania opcji udostępniania ekranu. Streamowanie Netflixa przez Discord wymaga nieco więcej pracy. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

Jak streamować Netflixa na Discordzie? Udostępniaj Netflixa na swoim kanale na Discordzie.

Aby rozpocząć streamowanie Netflixa na Discordzie, na początku musisz skonfigurować Discord do pracy z innymi programami, które nie są grami. Przed wykonaniem poniższych kroków, upewnij się, że program, aplikacja lub przeglądarka, którą chcesz dodać, jest uruchomiona.

  • Aby to zrobić otwórz Discord i zaloguj się na swoje konto. Kiedy to zrobisz, wybierz ikonę Ustawienia po prawej stronie Nazwy użytkownika na dole ekranu.
  • Spowoduje to przejście do nowego ekranu, w którym będziesz musiał wybrać sekcję Status aktywności, znajdującą się na dole panelu po lewej stronie.
  • W nowym oknie kliknij opcję Dodaj ją! i wybierz z listy Twoją przeglądarkę lub aplikację Netflix. Umożliwi to streamowanie Netflixa na Discordzie na wybrany kanał.

  • Aby streamować Netflixa na Discordzie musisz teraz otworzyć aplikację Netflix albo przeglądarkę, z której korzystasz z Netflixa.
  • Upewnij się, że Discord jest otwarty i że znajdujesz się na serwerze, na który chcesz streamować.
  • Na koniec upewnij się, że jesteś na kanale głosowym (Voice channels), a następnie kliknij ikonę Ekran w lewym dolnym rogu i wybierz przeglądarkę lub aplikację Netflix. Jeśli wybierzesz opcję przeglądarki i pojawi się tylko czarny ekran z dźwiękiem, lecz bez obrazu, sprawdź kroki pokazane poniżej. Pokażemy Ci, jak rozwiązać ten problem.

Jak streamować Netflixa na Discordzie z przeglądarki internetowej, a nie z aplikacji Netflix? Jak rozwiązać problem czarnego ekranu podczas streamowania Netflixa na Discordzie.

Jeśli planujesz streamować Netflixa z przeglądarki internetowej, a nie z aplikacji Netflix, musisz „Wyłączyć” Akcelerację Sprzętową w swojej przeglądarce. Jeśli tego nie zrobisz, Discord będzie streamować tylko czarny ekran na wybrany przez Ciebie kanał. Będziesz musiał to zrobić we wszystkich przeglądarkach: Chrome, Edge, Firefox, Brave, Opera itp.

Jak wyłączyć akcelerację sprzętową w Google Chrome?

Aby wyłączyć akcelerację sprzętową w Google Chrome, otwórz Chrome, a następnie przejdź do Ustawienia > Ustawienia zaawansowane. Następnie odznacz pole Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna.

Jak wyłączyć akcelerację sprzętową w Microsoft Edge?

Aby wyłączyć akcelerację sprzętową w Microsoft Edge, otwórz Edge, przejdź do Ustawienia > System i wydajność, a następnie przestaw suwak na Wyłączone (kolor szary) przy funkcji Użyj przyspieszenia sprzętowego, gdy jest dostępne

Jak wyłączyć akcelerację sprzętową w Firefox?

Aby wyłączyć akcelerację sprzętową w przeglądarce Firefox, otwórz przeglądarkę Firefox i przejdź do Opcje > Ogólne, a następnie odznacz opcję Zalecane ustawienia wydajności i Korzystaj ze sprzętowego przyspieszenia, jeśli jest dostępne, gdy pojawi się poniżej.