Masz konsolę PS4 lub Xbox One i chcesz streamować gry na Twitchu? Na początek nie potrzebujesz żadnego zaawansowanego sprzętu. Zarówno PS4 jak i Xbox One mają wbudowaną opcję transmitowania gier na Twitchu. Jak z tego skorzystać?

Twitch - transmitowanie gier z PS4 i Xbox One

Streamowanie gier na Twitchu może być ciekawym hobby lub profesjonalnym zajęciem. Na początek nie potrzebujesz jednak specjalnego sprzętu do streamowania, zwłaszcza, gdy masz konsolę PS4 lub Xbox One. Obie konsole są dostosowane pod transmitowanie gier i mają wbudowane opcje streamowania na Twitchu. Automatycznie przygotowują również cała scenę, tak, aby znalazło się miejsce na wyświetlenie czatu, obrazu z kamerki itp.

Streamowanie gier na Twitcha z PS4

W przypadku PS4 jest to bardzo łatwe i wszystko, czego potrzebujemy, to zainstalowana aplikacja Twitch ze sklepu Playstation Store. Po jej zainstalowaniu możemy zalogować się na nasze konto Twitch, co sprawi, że będzie ono również dostępne w miejscach, do których możemy transmitować rozgrywkę.

Przejdź na konsoli do sklepiku Playstation Store, a następnie wyszukaj aplikacji Twitch i zainstaluj ją. Po zainstalowaniu aplikacji uruchom Twitcha i zaloguj się na swoje konto.

Pobierz aplikację Twitch

 

Jeżeli wyświetli Ci się 6-cyfrowy kod do parowania konta, to musisz wejść na komputerze na stronę twitch.tv/activate i tam zalogować się na swoje konto i wpisać kod parowania konta z konsolą.

Gdy masz już zainstalowaną aplikację Twitch i jesteś zalogowany/-a na swoje konto, to możesz teraz przejść do streamowania rozgrywki. Zamknij aplikację Twitch i uruchom grę, którą chcesz transmitować.

W trakcie gry wciśnij przycisk Share na padzie, a następnie wybierz z menu opcję transmisji rozgrywki. Pojawi się lista serwisów, do których możesz streamować. Wybierz z listy Twitcha.

Gdy to zrobisz, pojawi się ekran transmitowania gry. Możesz wybrać, co (poza samą rozgrywką) ma być wyświetlane i transmitowane. Oprócz samej gry możesz dodać obraz z kamery Playstation, dźwięk ze swojego mikrofonu, a także dostosować, czy podczas transmisji mają wyświetlać się komentarze z czatu Twitcha.

Rozpocznij transmisję na Twitch z PS4

Oprócz tego musisz wpisać tytuł swojej transmisji, a także jakość, w jakiej chcesz streamować. Gdy to wszystko zrobisz, to pozostaje już tylko wybrać opcję rozpoczęcia transmisji. I to wszystko – twój kanał wyświetli się w katalogu danej gry i będziesz dostępny/-a na żywo dla wszystkich widzów Twitcha.

Streamowanie gier na Twitcha z Xbox One

Podobny efekt można uzyskać na konsoli Xbox One, która również jest kompatybilna z aplikacją Twitch i pozwala transmitować gry bezpośrednio na Twitcha, bez użycia specjalnych dodatkowych urządzeń, kart do przechwytywania obrazu itp.

Oczywiście potrzebujemy aplikacji Twitch, którą możemy pobrać ze sklepiku (Store). Wejdź do sklepu w konsoli Xbox One i wyszukaj aplikacji Twitch, a następnie ją zainstaluj. Aplikacja zostanie zainstalowana w konsoli i znajdziesz ją w zakładce ze swoimi grami i aplikacjami.

Po zainstalowaniu aplikacji konieczne jest sparowanie swojego konta na Twitchu z konsolą. Uruchom w konsoli aplikację Twitch i przejdź do ekranu logowania. Wyświetli się 6-cyfrowy kod potwierdzający, za pomocą którego musimy sparować nasze konto na Twitchu z konsolą.

Aby to zrobić, uruchom Twitcha na komputerze i zaloguj się na swoje konto w przeglądarce. Następnie przejdź do strony twitch.tv/activate i będąc zalogowanym na swoim koncie wpisz 6-cyfrowy kod, który wyświetla się na konsoli. W ten sposób sparujesz swoje konto na Twitchu z konsolą Xbox One.

Teraz możesz przejść do strumieniowania gier. Jest to bardzo proste. Najpierw trzeba uruchomić grę, którą chcemy strumieniować. Wystarczy, że włączy się chociażby menu główne gry. Będąc w grze wysuń menu konsoli poprzez wciśnięcie przycisku Xbox na padzie.

Wybierz aplikację Twitch z menu konsoli

Wyświetli się menu konsoli, ale gra nadal będzie uruchomiona. Uruchom teraz aplikację Twitch. Po wybraniu tej opcji powrócisz do swojej gry, ale na ekranie pojawi się również pasek boczny z opcjami transmisji na Twitchu. Wybierz opcję transmisji (Broadcast).

Wybierz opcję transmitowania (Broadcast)

W polu z tytułem możesz wpisać tytuł swojego streama. Warto także przejść do ustawień, w których znajdziesz podgląd tego, jak twoja transmisja będzie wyglądać. Możesz tu dostosować opcje i wybrać, czy ma być włączona kamera Kinect, opcja Auto Zoom (automatyczne przybliżanie obrazu z kamery w taki sposób, aby widoczna była jedynie twoja twarz), mikrofon oraz kilka innych opcji.

Rozpocznij transmisję na Twitchu z Xbox One

Oprócz tego masz także możliwość wybrania jakości transmisji (pamiętaj, że im wyższa, tym lepsze łącze internetowe jest potrzebne). Gdy już wszystko dostosujesz, to wystarczy potwierdzić ustawienia i rozpocząć transmisję. Twój stream pojawi się od razu w katalogu gier na Twitchu i będzie publicznie dostępny dla wszystkich widzów.