Ogólnie rzecz biorąc, technologia DirectX 12 jest związana z grami wideo, tworzeniem gier i wykorzystaniem modelowania 3D. Oznacza to, że jest ona wykorzystywana do działań wymagających wysokiej wydajności graficznej komputera. Dlatego sprawdzenie, czy posiadana karta graficzna współpracuje z tą technologią, czy nie, jest absolutnie niezbędne do jej prawidłowego działania. Dlatego też pokażemy ci, jak sprawdzić, czy zainstalowana karta jest kompatybilna, czy też potrzebujesz innej.

Najważniejsze informacje:

  1. Aby korzystać z DirectX 12, musisz mieć dobry procesor graficzny lub wydajną kartę graficzną, która pozwoli na prawidłowe działanie tego typu narzędzia.
  2. Istnieje sposób na sprawdzenie, czy posiadana karta graficzna jest kompatybilna, a także inny sposób na ulepszenie posiadanego procesora o wysokiej wydajności.

Nie martw się, jeśli nie znasz tych informacji o swoim komputerze, podamy Ci kroki, aby je uzyskać. Przygotowaliśmy samouczek, w którym dowiesz się, jak postępować bez zwracania się o pomoc do ekspertów od komputerów. Zwróć więc uwagę i sprawdź z nami, czy masz wszystko, czego potrzebujesz, aby korzystać z narzędzia takiego jak DirectX12.

Jaką mam kartę graficzną w systemie Windows i czy jest ona kompatybilna z wersją oprogramowania DirectX 12? Wszystkie informacje!

Jednym ze sposobów upewnienia się, czy DirectX na komputerze działa poprawnie, jest sprawdzenie posiadanej karty graficznej. Konieczne jest zapoznanie się z listą kart graficznych posiadanych na komputerze i sprawdzenie, czy rzeczywiście są one odpowiednie. Po tym będziesz mógł używać go na swoim komputerze z grami w Windows 10 lub 11 lub z projektowaniem elementów 3D. Aby dowiedzieć się, czy Twój komputer jest odpowiedni, wykonaj następujące kroki:

1. Naciśnij Windows + R i w polu wyszukiwania wpisz "dxdiag".

2. W oknie DirectX Diagnostic Tool poszukaj okna System.

3. To pole informacji o systemie zostanie użyte do sprawdzenia, która wersja DirectX jest kompatybilna z posiadanym komputerem.

To tylko kilka kroków, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj DirectX masz na swoim komputerze i móc go wykorzystać zgodnie z posiadaną kartą graficzną. Oprócz tego zintegrowanego narzędzia do sprawdzania kompatybilności, można również uzyskać informacje o GPU. Umożliwi to uzyskanie bardziej zaawansowanych funkcji, które pozwolą na rozwiązywanie problemów z typem posiadanej karty graficznej.

Rozwiązaniem może być wyłączenie zintegrowanego procesora graficznego

Pomoc techniczna Microsoft może dać ci inną opcję, aby jak najlepiej wykorzystać to oprogramowanie. Jeśli chcesz przetestować najnowszą wersję DirectX na informacjach GPU, prawdopodobnie możesz dokonać przełomu. Pokażemy ci proces, który należy wykonać, abyś mógł zwiększyć wydajność swojej karty graficznej i raz na zawsze korzystać z DirectX. Jest to często zalecany, podpisany przez wydawcę gry krok, który możesz wykonać:

1. Z poziomu przeglądarki na pasku startowym przejdź do Menedżera urządzeń.

2. Po wejściu do środka znajdź sekcję Karty graficzne i rozwiń ją.

3. Kliknij prawym przyciskiem myszy posiadaną kartę graficzną i wybierz opcję wyłącz.

4. Teraz, jeśli masz kartę graficzną Nvidia, możesz przejść do jej panelu sterowania.

5. Przejdź do sekcji Zarządzaj ustawieniami 3D w menu opcji po lewej stronie.

6. W menu rozwijanym Preferowany procesor graficzny wybierz wysokowydajny procesor Nvidia.

Dzięki temu będziesz w stanie w pełni wykorzystać DirectX, zawsze upewniając się, że sterowniki są poprawnie zainstalowane. Zalecamy wybranie wydajnego procesora Nvidia ze względu na sposób działania tego oprogramowania. Ze względu na swoją autentyczność, często wymaga nowoczesnych wersji systemu Windows i kart graficznych o dobrych możliwościach.

Wskazówki dotyczące wyboru dobrej karty graficznej

Wybierając dobrą kartę graficzną do użytku z DirectX 12 Ultimate, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Jedną z nich jest wysoka wydajność, która w tym przypadku odgrywa ważną rolę, a jej koszt nie jest niski. Z drugiej strony nie można zapominać o pamięci i VRAM, konieczne jest, aby wszystkim towarzyszyły wystarczające zasoby. Gwarantuje to, że nie wystąpią błędy związane z niewystarczającą ilością pamięci.

Po połączeniu wszystkich tych elementów w komputerze zasilanie musi być wyższe. Dlatego musisz mieć zasilacz, który może zapewnić ci całą potrzebną moc. Dzięki temu komputer będzie pod kontrolą przez cały czas, chociaż możesz użyć oprogramowania do nauki i dowiedzieć się, który z nich jest najbardziej zalecany.

Osobiste wnioski

Bez wątpienia od momentu, w którym zechcesz korzystać z DirectX, będziesz miał w rękach świetne narzędzie do wykorzystania. Poznaj jego zalety, a dowiesz się wszystkiego, na co pozwala ten rodzaj oprogramowania. Ważne jest jednak, aby mieć niezbędną grafikę i zasoby, aby działały poprawnie. Dlatego dzięki procesom, które Ci daliśmy, będziesz w stanie sprawdzić, czy masz odpowiednie rzeczy w swoim komputerze.