Chcesz sprawdzić, ile czasu korzystasz z urządzenia lub martwisz się o czas spędzony przed ekranem przez kogoś z Twojej rodziny? W tym artykule dowiesz się, jak sprawdzać i zarządzać ilością czasu spędzaną przed ekranem danego urządzenia i aplikacji każdego tygodnia. Jeśli nie sprawdzałeś tego nigdy wcześniej, możesz być nieco przerażony.

Korzystanie z urządzeń mobilnych na całym świecie jest na bardzo wysokim poziomie i zaczyna negatywnie wpływać na wszystkie aspekty naszego życia. Doszło do tego, że ludzie spędzają godziny wpatrując się w swoje urządzenia, gdy są w pracy, a nawet jeszcze dłużej, gdy wracają do domu. Średni czas oglądania na całym świecie wynosi od 6 do 10 godzin dziennie. Co oznacza w zasadzie więcej czasu spędzanego na wpatrywaniu się w ekran niż na spaniu… Szalone, prawda?!

Jeśli interesuje Cię bieżące wykorzystanie ekranu i chcesz zmniejszyć czas spędzony przed ekranem, wszystkie nowoczesne urządzenia mają opcje, które pozwalają monitorować czas przed ekranem i szereg innych interesujących parametrów. Pozwalają one sprawdzić, ile czasu spędzasz w każdej aplikacji i jaki jest Twój dzienny/tygodniowy czas przed ekranem. Jeśli nigdy wcześniej o tym nie myślałeś, najprawdopodobniej będziesz zszokowany, gdy zobaczysz swoje wyniki po raz pierwszy.

Jak sprawdzić tygodniowy raport czasu przed ekranem na Androidzie?

Aby sprawdzić informacje o czasie przed ekranem na urządzeniach z Androidem, musisz wykonać następujące czynności.

  • Najpierw otwórz Ustawienia, a następnie przejdź do Cyfrowy dobrostan i kontrola rodzicielska. Spowoduje to wyświetlenie bieżącego czasu spędzonego przed ekranu na dany dzień z niewielkim podziałem na aplikacje, z których korzystałeś w tym czasie.
  • Na tym ekranie dotknij ikony wykresu w prawym górnym rogu, aby wyświetlić zużycie z poprzedniego tygodnia. Tydzień liczony jest od niedzieli do północy w sobotę.
  • Jeśli cofniesz się o jeden ekran do ekranu Cyfrowy dobrostan, znajdziesz mnóstwo różnych opcji, których możesz użyć, aby pomóc w zarządzaniu ilością czasu poświęcanego na urządzenie.
  • Czasomierze aplikacji pozwolą Ci również zobaczyć pełny podział użycia każdej aplikacji (wszystkie aplikacje zainstalowane na Twoim urządzeniu)

Jeśli nie widzisz żadnych opcji dobrostanu na swoim urządzeniu z Androidem, używasz starszej wersji Androida, która nie obsługuje tej funkcji. Oznacza to, że będziesz musiał spróbować zaktualizować swoje urządzenie.

Jak ustawić cele czasu przed ekranem na urządzeniach z Androidem.

Aby ustawić cele dotyczące czasu przed ekranem na urządzeniach z Androidem, przejdź do zakładki Czas przed ekranem poniżej Twoje cele, a następnie dotknij Ustaw cel i skonfiguruj dzienny cel dotyczący czasu przed ekranem. Gdy to zrobisz, będziesz otrzymywać powiadomienia o postępach w ciągu dnia. Staraj się nie wprowadzać zbyt radykalnych zmian na początku, w przeciwnym razie będziesz rozczarowany nieosiągnięciem swoich celów i szybko zrezygnujesz z tego procesu. Powinieneś także rozważyć usunięcie niektórych aplikacji, które po prostu marnują czas, takich jak między innymi Tik Tok, Instagram czy Facebook.