Przypadkowo usunąłeś powiadomienie, które mogło być dla Ciebie istotne? Możesz je odzyskać z historii powiadomień w Androidzie. Jak to zrobić w MIUI, bez zmiany launchera? Zobaczmy.

Historia powiadomień w MIUI

Android posiada historię powiadomień, w której można sprawdzić ostatnio usunięte notyfikacje. Niestety, nie zawsze można się tam łatwo dostać. Opcja ta nie jest zazwyczaj wyświetlona w ustawieniach i trzeba nieco pokombinować, aby wyświetlić zakładkę z historią powiadomień. Pokazywaliśmy już, jak sprawdzić zarchiwizowane powiadomienia w Androidzie, jednak wymagało to użycia launchera typu Nova Launcher. Jeśli masz MIUI i nie chcesz instalować innego launchera, to istnieje inne rozwiązanie.

Historia powiadomień w MIUI

Wystarczy skorzystać z aplikacji o nazwie Hidden settings for MIUI. Służy ona do tego, aby uzyskiwać szybki dostęp do ustawień, które normalnie w MIUI są ukryte. Mimo ich ukrycia są one nadal funkcjonalne, wystarczy tylko je odpowiednio wywołać i w tym właśnie pomaga poniższa aplikacja.

Pobierz Hidden Settings for MIUI

Po zainstalowaniu aplikacji w swoim urządzeniu z MIUI wystarczy ją uruchomić. Po uruchomieniu wyświetli się lista wszystkich zakładek, do których możemy uzyskać szybki dostęp. Wyszukaj na liście pozycji o nazwie Notification Log - to właśnie historia powiadomień.

Aplikacja Hidden settings for MIUI

Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlenie dziennika powiadomień. Zawiera on wszystkie ostatnie powiadomienia, wraz z informacją o godzinie, w której powiadomienie się pojawiło.

W ten sposób możesz szybko sprawdzić, jakie powiadomienia ostatnio pojawiły się w Twoim urządzeniu, nawet jeśli je usunąłeś.

Oprócz tego aplikacjia Hidden Settings for MIUI oferuje szybki dostęp do innych funkcji, które w zależności od posiadanej wersji MIUI mogą być inaczej niedostępne. Aplikacja oferuje dostęp do pełnego zarządzania wszystkimi aplikacjami (Manage applications), do ustawień fontu, do informacji o urządzeniu, to testu sprzętowego, to zaawansowanych ustawień baterii i tak dalej.