Download, sterowniki

Jak sprawdzić, czy ktoś mnie zablokował na Whatsapp?

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
03.07.2020
Ilość komentarzy
0

Whatsapp nie wyświetla jasnego komunikatu o tym, że zostaliśmy zablokowani. Możesz jednak wykonać czynności, które podpowiedzą Ci, czy ktoś Cię zablokował na Whatsappie. Jakie to czynności? Zobaczmy.

Jak sprawdzić, czy ktoś mnie zablokował na Whatsapp

Wszyscy wiemy, jak niezręczne może być jawne zablokowanie kogoś w mediach społecznościowych lub komunikatorze. Jasny komunikat o blokadzie może zadziałać wręcz odwrotnie i tylko "nakręcić" zablokowaną osobę do tego, aby wzmogła próby uprzykrzania nam życia i kontaktowania się z nami na inne sposoby.

Whatsapp nie daje żadnego jasnego komunikatu o tym, że zostaliśmy zablokowani. Nie oznacza to jednak, że nie ma sposobów na to, aby sprawdzić, czy ktoś Cię zablokował na Whatsapp. Jest kilka metod na to, aby w jakimś stopniu potwierdzić tę tezę. Nie są to metody stuprocentowe, ale dają silne wskazanie.

Sprawdź, czy widzisz awatar i status osoby, która mogła Cię zablokować

Co się dzieje podczas blokady?

Gdy zablokujesz kogoś na Whatsapp, to zablokowana osoba przestaje widzieć zarówno Twój awatar, jak i Twój status aktywności, niezależnie od Twoich ustawień prywatności.

Jak to wykorzystać, aby sprawdzić, czy ktoś mnie zablokował na Whatsapp?

Otwórz okno rozmowy ze znajomym, a następnie spójrz na górną belkę z informacjami o rozmówcy. ****Jeśli do niedawna Twój znajomy miał awatar, a także wyświetlał informacje o swojej aktywności, a teraz nie widzisz ani jego zdjęcia, ani statusu, to może to być sygnał, że zostałeś zablokowany.

Sprawdź, czy widzisz awatar i status znajomego

Oczywiście, nie jest to gwarancja blokady. Znajomy mógł zmienić swoje ustawienia prywatności i zdecydować się na usunięcie awataru oraz ukrycie swojego statusu przed wszystkimi osobami. Możesz to jednak dodatkowo zweryfikować, jeśli masz wspólnego znajomego.

Zapytaj wspólnego znajomego, czy widzi awatar i status osoby, którą podejrzewasz o blokadę. Jeśli wspólny znajomy widzi te informacje, a tylko Ty nie masz do nich dostępu, to jest to silny dowód na to, że zostałeś zablokowany.

Sprawdź, czy znajomy odczytuje wiadomości

Co się dzieje podczas blokady?

Zablokowanie kogoś na Whatsapp sprawia, że aplikacja nie wyświetla nam wiadomości od tej osoby. Teoretycznie są one dostarczane na nasze konto, ale aplikacja je ignoruje, a konwersacja z zablokowaną osobą znika z listy rozmów.

Jak to wykorzystać, aby sprawdzić, czy ktoś mnie zablokował na Whatsapp?

Sprawdź, czy wysłane przez Ciebie wiadomości są odczytywane przez znajomego. Jeśli tak, to nie jesteś zablokowany. Jeśli jednak wysyłasz do kogoś wiele wiadomości przez dłuższy czas i żadna nie jest odczytywana, to może to świadczyć o tym, że ktoś Cię zablokował.

W jaki sposób sprawdzić, czy ktoś odczytał moje wiadomości?

Zwróć uwagę na ikony "ptaszków" obok wysłanych przez Ciebie wiadomości. Jeden ptaszek oznacza, że wiadomość została dostarczona (ale nie jest jeszcze odczytana). Dwa ptaszki oznaczają, że użytkownik otworzył rozmowę i odczytał daną wiadomość.

Sprawdź, czy znajomy odczytuje wiadomości na Whatsapp

Jeśli przy wysłanych przez Ciebie wiadomościach są dwa ptaszki, to znaczy, że nie jesteś zablokowany, gdyż rozmówca otrzymał oraz odczytał Twoje wiadomości. Jeśli jednak przy nowych wiadomościach wyświetla się tylko jeden ptaszek, to znaczy, że owszem, wiadomości są dostarczane, ale nie zostały odczytane. Nie jest to jednoznaczny dowód blokady, gdyż ktoś może Cię zwyczajnie ignorować, jednak utrzymywanie się takiego statusu przez dłuższy czas może już świadczyć o tym, że zostałeś zablokowany.

Spróbuj się dodzwonić do znajomego

Co się dzieje podczas blokady?

Kolejny efekt nałożenia na kogoś blokady w Whatsapp to ignorowanie połączeń głosowych. Zablokowana osoba może próbować się do nas dodzwonić, usłyszy nawet sygnał w słuchawce, jednak nigdy się do nas nie dodzwoni. Whatsapp zignoruje bowiem połączenia od zablokowanej przez nas osoby i ich nam nawet nie wyświetli.

Jak to wykorzystać, aby sprawdzić, czy ktoś mnie zablokował na Whatsapp?

Spróbuj nawiązać z kimś połączenie głosowe - jeśli sygnał dochodzi, ale nikt nie odbiera, to może to świadczyć o nałożonej blokadzie.

Spróbuj dodzwonić się do znajomego

 

Owszem, podobnie jak wyżej ktoś może Cię świadomie ignorować, jednak jeśli dzieje się tak przez dłuższy czas, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że połączenie od Ciebie nie jest tej osobie nawet wyświetlane, co jest dowodem blokady.

Spróbuj dodać rozmówcę do rozmowy grupowej

Co się dzieje podczas blokady?

Gdy zablokujesz kogoś na Whatsapp, osoba ta nie może Cię już dodawać do rozmów grupowych.

Jak to wykorzystać, aby sprawdzić, czy ktoś mnie zablokował na Whatsapp?

To proste. Stwórz nową rozmowę grupową, a następnie spróbuj do niej dodać osobę, którą podejrzewasz o nałożenie na Ciebie blokady.

Spróbuj dodać znajomego do rozmowy grupowej

Jeśli uda Ci się stworzyć rozmowę grupową z tą osobą, to znaczy, że nie jesteś zablokowany. Jeśli jednak blokada jest na Ciebie nałożona, to przy próbie dodania znajomego do rozmowy grupowej wyświetli się błąd z informacją o tym, że użytkownik nie mógł zostać dodany do konferencji.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus