Jeśli masz smartfona od Xiaomi z systemem MIUI 11 lub MIUI 12 to możesz słuchać muzyki z YouTube w tle za darmo, bez subskrypcji Premium. Nie musisz nawet instalować żadnych dodatkowych aplikacji - wszystko znajduje się już w Twoim telefonie.

YouTube w tle na urządzeniach Xiaomi

Słuchanie muzyki (lub jakichkolwiek innych treści) z YouTube w tle na urządzeniach z Androidem jest oficjalnie możliwe tylko wtedy, gdy zakupimy abonament YouTube Premium. Wtedy w aplikacji YouTube odblokowuje się opcja umożliwiająca uśpienie urządzenia przy jednoczesnym dalszym odtwarzaniu muzyki lub filmu. Warto jednak wiedzieć, że jeśli masz smartfona firmy Xiaomi z nakładką systemową MIUI w wersji 11 lub 12, to funkcja odtwarzania YouTube w tle jest... wbudowana w Twoje urządzenie całkowicie za darmo.

Za wszystko odpowiada aplikacja Muzyka, czyli domyślny odtwarzacz muzyczny. W smartfonach z nakładką MIUI 11 lub MIUI 12 aplikacja Muzyka służy nie tylko do odtwarzania lokalnych plików MP3. Posiada ona również wbudowaną obsługę YouTube'a z funkcją odtwarzania w tle. I nie trzeba do tego subskrypcji YouTube Premium. Ba, nie trzeba nawet logować się na jakiekolwiek konto Google. Wystarczy znaleźć filmik lub piosenkę na YouTube z poziomu wbudowanej aplikacji Muzyka, rozpocząć odtwarzanie i... to wszystko. Po uśpieniu urządzenia utwór/film nadal będzie odtwarzany.

Odtwarzanie YouTube w tle za pomocą aplikacji Muzyka w MIUI 11/12

Opisywana opcja to oficjalna funkcja znajdująca się we wszystkich urządzeniach Xiaomi, które zostały zaktualizowane do MIUI 11 lub MIUI 12. Aby skorzystać z tej opcji, uruchom wbudowaną w system aplikację Muzyka w swoim urządzeniu.

Otwórz aplikację Muzyka i przejdź do zakładki Oglądaj

Wyświetli się standardowy odtwarzacz muzyczny zaprojektowany przez Xiaomi. Jeśli nie masz żadnych piosenek w telefonie, to pojawi się komunikat "Brak plików". Nas to jednak nie interesuje. W dolnym prawym rogu znajdziesz przycisk "Oglądaj". Wybierz go, aby przełączyć się do zakładki strumieniowania filmów z YouTube przez aplikację Muzyka.

Pojawi się interfejs serwisu YouTube wraz z wyszukiwarką. Wyszukaj teraz filmiku lub piosenki na YouTube, którą chcesz odtworzyć, a następnie rozpocznij odtwarzanie, wybierając film na liście.

Rozpocznij odtwarzanie z YouTube w Muzyce

Rozpocznie się odtwarzanie filmu lub wybranej piosenki, zupełnie jak na YouTube, tylko że w aplikacji Muzyka.

Teraz po prostu przejdź do innej aplikacji lub wróć na ekran główny. Aplikacja Muzyka pozostanie uruchomiona w tle i dalej będzie odtwarzać wybrany film z YouTube w tle. Na ekranie zauważysz niewielkie pływające okienko z informacją o tym, czego aktualnie słuchasz z YouTube. Możesz wysunąć to okienko, aby przełączać piosenki, pauzować je lub zatrzymać ich odtwarzanie (ikona krzyżyka).

YouTube odtwarzany w tle na urządzeniu Xiaomi

Możesz także całkowicie uśpić urządzenie - film nadal będzie odtwarzany z YouTube wraz z dźwiękiem. W ten sposób możesz słuchać dowolnych filmów, podcastów lub piosenek z YouTube w tle, przy wyłączonym ekranie (lub robiąc coś innego na telefonie), bez konieczności zakupu usługi YouTube Premium.