Jeśli właśnie zaktualizowałeś Adobe Photoshop do nowszej wersji, prawdopodobnie spodobały Ci się niektóre nowe funkcje i układ projektu. Jednak prawdopodobnie zauważyłeś również poważną zmianę w sposobie zapisywania obrazów. Zapisz nie ma już żadnego z najczęściej używanych formatów. Na szczęście istnieje na to rozwiązanie.

Adobe Photoshop to najlepsze narzędzie do edycji obrazu i tworzenia dzieł sztuki cyfrowej na rynku, ma więcej funkcji niż przeciętna osoba kiedykolwiek używa, pozwala pracować w wielu różnych formatach i stylach oraz ma setki tysięcy godzin przewodników oraz samouczki poświęcone nauce na YouTube. Jednak nie jest to najtańsze oprogramowanie w użyciu.

Chociaż przejście na model subskrypcyjny jest z pewnością najgorszą rzeczą, jaka przytrafiła się Photoshopowi w jego długiej historii, istnieje również wiele innych problemów, które wciąż wymagają rozwiązania. Jednak jedną z ostatnich zmian w Photoshopie była zmiana sposobu zapisywania. Tradycyjnie wystarczy kliknąć Plik> Zapisz jako lub Plik> Zapisz, wybierz preferencje formatu, a plik zostanie zapisany w tym właśnie formacie. To się jednak zmieniło i powoduje wiele problemów dla ludzi. Postępuj zgodnie z instrukcjami, ponieważ pokazujemy, jak naprawić brakujące formaty plików podczas zapisywania w programie Photoshop.

Jak naprawić brakujące formaty zapisu w Photoshopie? | Brak formatów plików w Zapisz jak w poprawce Photoshopa.

Dobrą wiadomością, w zależności od tego, jak to widzisz, jest to, że nie jest to błąd w Photoshopie. Z założenia brakuje wszystkich typowych formatów. Osobiście nienawidzę tej zmiany, ale ma to sens. Zmiana ma na celu uniemożliwienie użytkownikom przypadkowego nadpisania oryginalnego pliku płaskim formatem, takim jak jpg lub png, który nie zawiera historii edycji, warstw itp.

Zastąpienie tradycyjnych opcji formatu zapisu w menu Plik > Zapisz i Zapisz plik jako Adobe ma teraz osobną metodę zapisywania, której należy użyć, jeśli chcesz zapisywać pliki w formacie Jpg, PNG lub w dowolnym innym formacie.

Zamiast tego musisz teraz wybrać Plik > Zapisz jako kopię lub użyć skrótu klawiaturowego Alt + Ctrl + S.

Niestety, nie ma sposobu na powrót do starej metody, chyba że wrócisz do wersji Photoshopa przed dodaniem tej zmiany. Chociaż nie lubię tej zmiany, widzę jej uzasadnienie i wiem, że prędzej czy później do niej przywyknę. W każdym razie, to zamyka nasz przewodnik po Photoshopie, który nie pokazuje wszystkich formatów zapisywania. Miejmy nadzieję, że pomogło ci to wydostać się z kłopotów! Skoro już tu jesteś, nie zapomnij również zajrzeć na nasz kanał YouTube.

Masz również problemy z otwieraniem programu Adobe Premiere Pro? Błąd biblioteki DLL?

Jeśli korzystasz również z programu Premiere Pro do obsługi treści wideo, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym naprawy niesławnego pliku MSVCP110.dll, MSVCR110.dll, MSVCR100.dll, który nie został znaleziony.