Download, sterowniki

Jak rozpoznać muzykę na komputerze w przeglądarce Chrome

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
09.02.2018
Ilość komentarzy
0

Znalazłeś na stronie ciekawą piosenkę, ale nie wiesz, jak się nazywa ten utwór i kto jest jego wykonawcą? Przeglądarka Chrome jest w stanie łatwo rozpoznawać artystów i identyfikować piosenki. Zobacz, jak z tego skorzystać.

Chrome - rozpoznawanie muzyki na komputerze

Najprostszym sposobem na rozpoznawanie muzyki jest skorzystanie ze smartfona z aplikacją Shazam. Wystarczy puścić muzykę na głośnikach, zarejestrować dźwięk mikrofonem od telefonu i gotowe – Shazam błyskawicznie zidentyfikuje odtwarzany utwór. Nie zawsze jednak mamy możliwość puszczenia muzyki na głośnikach lub skorzystania ze smartfona.

Warto wiedzieć, że na komputerze lub laptopie możemy również identyfikować muzykę za pomocą przeglądarki Chrome. Wszystkie piosenki odtwarzane na stronach internetowych można łatwo rozpoznać, korzystając z odpowiedniego rozszerzenia, które automatycznie przechwytuje dźwięk i umożliwia identyfikacje utworu. Bez konieczności puszczania muzyki na głośnikach. Jak z tego skorzystać?

Identyfikowanie muzyki w przeglądarce Chrome

Pierwszym krokiem jest pobranie niewielkiego rozszerzenia do przeglądarki Chrome, które umożliwi identyfikację muzyki. Rozszerzenie można pobrać z oficjalnego sklepiku Chrome Web Store, oczywiście całkowicie za darmo.

Pobierz AHA Music Extension dla Chrome

Wejdź w powyższy link w przeglądarce Chrome, a następnie kliknij w niebieski przycisk „Dodaj do Chrome”. Rozszerzenie zostanie zainstalowane i jego ikona pojawi się w górnym prawym rogu, obok paska adresu.

Zainstaluj dodatek AHA Music

Korzystanie z rozszerzenia jest bardzo proste. Wystarczy, że przejdziesz na dowolną stronę, na której znajduje się muzyka do rozpoznania, a następnie rozpoczniesz jej odtwarzanie. Rozszerzenie działa z dowolnymi serwisami i stronami – nie ma znaczenia, czy piosenka jest odtwarzana z YouTube, czy z prywatnego bloga.

Gdy odtwarzanie muzyki się rozpocznie, kliknij w ikonę AHA Music Extension. Rozszerzenie wysunie niewielkie okienko i zacznie się identyfikacja piosenki.

Identyfikowanie utworu w AHA Music

Piosenka na chwilę może się zatrzymać w trakcie identyfikacji, ale po chwili pojawi się w okienku AHA Music Extension nazwa wykonawcy i nazwa utworu. Obok rozpoznanego utworu wyświetlą się także przyciski pozwalające np. znaleźć piosenkę na YouTube lub w Spotify.

AHA Music Extension działa bardzo dobrze i rozpoznaje mnóstwo utworów. Przetestowaliśmy rozszerzenie na podstawie kompilacji piosenek z YouTube, gdzie ani w tytule ani w opisie nie było informacji o piosenkach. Rozszerzenie bez problemu wykryło wszystkie utwory na podstawie samego nasłuchiwania dźwięku.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus