Blizzard uruchomił komunikat Battle.net na Androida i iOS! Teraz możesz rozmawiać ze znajomymi z World of Warcraft, Overwatch, Hearthstone, Diablo 3 i innych gier Blizzarda nawet na swoim smartfonie.

Battle.net Mobile - rozmawiaj ze znajomymi z Battle.net na telefonie

Blizzard stara się, aby gracze utrzymywali ze sobą stały kontakt, nawet jeśli znajdują się poza grą. Tym razem twórcy popularnego World of Warcraft stwierdzili, że dobrze by było, gdybyśmy mogli rozmawiać ze znajomymi z gier również za pomocą swoich smartfonów. I tak powstał komunikat Battle.net, przeznaczony dla systemów mobilnych Android i iOS.

Mobilny Battle.net jest praktycznie w całości poświęcony funkcji prowadzenia rozmów. Z poziomu telefonu możemy rozmawiać z osobami, które korzystają z aplikacji Battle.net lub aktualnie grają w którąś z gier Blizzarda. Dzięki temu możliwy jest stały kontakt ze swoimi znajomymi.

Battle.net dla Androida i iOS

Mobilna aplikacja Blizzard Battle.net dostępna jest do pobrania z oficjalnych sklepików Androida i iOS, czyli ze Sklepu Play i AppStore’a.

Pobierz Blizzard Battle.net dla Androida

Pobierz Blizzard Battle.net dla iPhone’a / iPada

Po uruchomieniu aplikacji zostaniesz poproszony o to, aby zalogować się na swoje konto Battle.net. Dotknij przycisku „Zaloguj się” i wprowadź dane do logowania na twoje konto z grami.

Upewnij się, że przy logowaniu masz wybrany odpowiedni region u góry ekranu – dostępne są regiony: Ameryka, Europa, Azja, Chiny. Jeżeli masz swoje konto Battle.net sparowane z Facebookiem, to możesz od razu zalogować się za pomocą serwisu społecznościowego, korzystając z przycisku „Zaloguj się przez Facebook”.

Po zalogowaniu się wyświetlony zostanie główny interfejs aplikacji. Ten podzielony jest na trzy główne zakładki: Znajomi, Czat oraz Mój profil.

Główny ekran aplikacji Battle.net Mobile

W pierwszej zakładce znajdziesz listę wszystkich swoich znajomych z Battle.net. Obok każdej osoby widzisz jej nick, imię i nazwisko , a także informację o tym, w co aktualnie dana osoba gra. Jest to w pełni zintegrowane z grami Blizzarda, więc jeśli ktoś np. gra w World of Warcraft, to oprócz nazwy gry zobaczysz również nazwę lokacji, w której twój znajomy się znajduje – tak samo, jak w komputerowej wersji Battle.net Launchera.

Battle.net - czat i mój profil

W drugiej zakładce znajdziesz wszystkie swoje rozpoczęte rozmowy ze znajomymi. Możesz się między nimi szybko przełączać, a także przeglądać historię rozmowy. Jeżeli chcesz rozpocząć nową rozmowę, to wystarczy dotknąć opcji „Rozpocznij rozmowę” i wskazać znajomego na liście.

Ostatnia zakładka służy do dostosowania opcji swojego profilu. Znajdziesz tu przełączniki statusu (w sieci, nieobecny, zajęty), a także opcje powiadomień oraz ustawienia samej aplikacji.

Battle.net Mobile - ustawienia

Ustawienia pozwalają włączyć filtr wulgaryzmów (domyślnie włączony), dostosować dźwięki, a także wybrać sposób wyświetlania znajomych na liście. Możesz też wybrać znajomych, którzy mają być ukryci w aplikacji mobilnej – to przydatna opcja, gdy masz na liście osoby, z którymi poza grą nie potrzebujesz utrzymywać kontaktu.