Do tej pory aby zrobić zdjęcia w serii wystarczyło nacisnąć i przytrzymać migawkę aparatu iPhone’a. Wraz z aktualizacją systemu do iOS 14 na urządzeniach  iPhone XS, iPhone XR i nowszych i nowszych, sposób robienia seryjnych zdjęć uległ zmianie, ponieważ dodana została nowa funkcja QuickTake.

Związane z: Jak tworzyć i zarządzać albumem udostępnianym na iPhonie

Jak wspomnieliśmy, jeśli Twój iPhone jest jednym z najnowocześniejszych i zaktualizowałeś system do iOS 14, powinieneś wiedzieć, że aplikacja aparatu zawiera funkcję QuickTake, z której można korzystać zarówno z opcji zdjęć, jak i filmów. Zmienia to sposób robienia zdjęć seryjnych, ponieważ obie funkcje się wykluczają.

Jak działa QuickTake na iPhonie.

QuickTake to nowa funkcja ułatwiająca nagrywanie krótkich filmów podczas robienia zdjęć iPhonem. Sprawia, że ​​aplikacja aparatu posiada teraz funkcję podobną do popularnych aplikacji  takich jak np. Instagram. Aby nagrać ten krótki film na iPhonie (QuickTake), musisz otworzyć aparat i przejść do opcji Zdjęcie. Tutaj będziesz musiał nacisnąć i przytrzymać przycisk migawki (identycznie jak do tej pory robiło się zdjęcia seryjne). Jeśli podniesiesz palec z migawki, nagrywanie wideo zostanie wstrzymane, a krótkie wideo zostanie zapisane na Twoim iPhonie.

Jeśli chcesz nagrać dłuższy film, możesz przytrzymać przycisk migawki i przesunąć go w kierunku ikony kłódki po prawej stronie. Spowoduje to zablokowanie nagrywania do momentu kliknięcia przycisku: Zatrzymaj nagrywanie. Podczas nagrywania możesz kontynuować robienie zdjęć, po prostu naciskając przycisk migawki, w trakcie gdy iPhone nagrywa.

Biorąc pod uwagę, że QuickTake działa tak samo, jak w trybie zdjęć seryjnych, wielu użytkowników zastanawia się teraz, jak robić zdjęcia w trybie serii na nowych iPhone'ach z systemem iOS 14:

Jak robić zdjęcia seryjne na iPhonie z systemem iOS 14 lub nowszym.

1. Otwórz aplikację Aparat iPhone'a

2. Przejdź do funkcji zdjęć.

3. Tutaj trzymaj przycisk migawki wciśnięty, ale w tym przypadku będziesz musiał przesunąć migawkę w lewo.

4. Twój iPhone będzie robił zdjęcia do momentu zwolnienia migawki.

Ważna uwaga: musisz dość szybko przeciągnąć migawkę w lewo, w innym przypadku, iPhone rozpocznie nagrywanie wideo.

Jak zmodyfikować sposób robienia zdjęć w trybie zdjęć seryjnych na iPhonie.

Jeśli nowy sposób robienia zdjęć w trybie zdjęć seryjnych nie wydaje się niewygodny, warto wiedzieć, że można zmodyfikować sposób, w jaki robimy tego typu zdjęcia. Możemy skonfigurować przycisk zwiększania głośności, aby służył do robienia zdjęć seryjnych.

Należy zauważyć, że domyślnie przyciski głośności w nowym iPhonie działają jako wyzwalacze dla funkcji QuickTake. Oznacza to, że jeśli naciśniesz przycisk „Zwiększ głośność” lub „Zmniejsz głośność”, gdy aplikacja do zdjęć jest otwarta, zrobi zdjęcie i jeśli naciśniesz i przytrzymasz ten przycisk, rozpocznie się nagrywanie krótkiego filmu.

Na szczęście na iPhonie z iOS 14 lub nowszym możesz skonfigurować przycisk zwiększania głośności na swoim urządzeniu, tak aby po naciśnięciu i przytrzymaniu wykonał serię zdjęć. Aby jak to zrobić, pokazujemy poniżej:

1. Otwórz aplikację Ustawienia

2. Wybierz opcję Aparat

3. Tutaj musisz aktywować przełącznik opcji: Rób serię przyciskiem “ głośniej”

Bez wątpienia taka konfiguracja pozwala na robienie zdjęć seryjnych iPhonem w znacznie wygodniejszy sposób niż domyślny w nowych modelach iPhone'a z iOS 14.