Ostatnio pisaliśmy, jak poważniej zmodyfikować Windows 8 - w ten sposób, aby bardziej przypominał wcześniejszą wersję systemu Microsoftu. Tym razem pokażemy, w jaki sposób przywrócić znane z Windows 7 czy Windows Vista elementy interfejsu Aero.

Jak wiadomo, interfejs Aero zniknął w najnowszej wersji systemu Windows. Microsoft zadecydował, że stawia na prostotę i funkcjonalność. Ale czy nie kosztem gorszego wyglądu swojego systemu? Osobiście, po kilku dniach korzystania z Windows 8, nadal nie umiem zdecydować, czy nowy wygląd przemawia do mnie, czy też jest nieco zbyt ascetyczny. W każdym razie, jeżeli chcielibyście przywrócić Aero Glass do Windows 8 - oto prosty sposób.

Wystarczy zainstalować niewielki program o nazwie Aero Glass for Win8. Został on stworzony przez użytkownika o nicku bigmuscle, który postanowił w prosty sposób zapewnić osobom korzystającym z Windows 8 starszą wersję wyglądu systemu. Konkretne informacje na temat prac nad Aero Glass dla Windows 8 można przeczytać na stronach MSFN.

Aero Glass for Win8

Jedyna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę przed instalacją to fakt, że Aero Glass for Win8 jest w wersji preview, co oznacza, że program instalujemy na własne ryzyko. Może więc warto poczekać jeszcze trochę, aż wydana zostanie bardziej stabilna wersja programu?