Masz telewizor z Android TV, ale wolno się on uruchamia? Istnieje sposób na to, aby znacznie przyspieszyć włączanie się telewizora z system Google na pokładzie. Jak to zrobić?

Szybsze uruchamianie telewizora z Android TV

Telewizor z Android TV to kusząca opcja dla osób, które lubią mieć większą kontrolę nad aplikacjami dostępnymi w swoich Smart TV. Nie jesteśmy wtedy ograniczeni wyborem oferowanym przez producenta (np. LG czy Samsung). Zamiast tego dostajemy dostęp do Sklepu Play, skąd możemy pobrać dowolne aplikacje kompatybilne z Android TV. Takie telewizor nie są jednak pozbawione wad - jedną z nich jest zauważalnie wolniejsze uruchamianie.

Gdy włączamy telewizor z Android TV, to musimy poczekać, aż system zostanie załadowany. Szybkość uruchamiania zależy, oczywiście, od danego modelu, ale z reguły można ją przyrównać do uruchamiania smartfona. To trochę długo, biorąc pod uwagę, że telewizor włączamy i wyłączamy znacznie częściej niż smartfona. Jest jednak sposób, aby znacznie przyspieszyć uruchamianie telewizora z Android TV.

Szybsze uruchamianie telewizora z Android TV

Rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji o nazwie „Natychmiastowe włączenie“. Dzięki niej system zapamiętuje swój ostatni stan i po włączeniu telewizora nie ładuje wszystkiego od nowa, a jedynie przywraca ostatni stan urządzenia. Dzięki temu telewizor uruchamia się nieporównywalnie szybciej.

Wejdź do ustawień Android TV

Aby skorzystać z tej opcji, przejdź do głównego ekranu Android TV z widocznymi kafelkami np. YouTube czy innych aplikacji. W górnym prawym rogu znajdziesz ikonę koła zębatego. Wybierz ją za pomocą swojego pilota.

Po wysunięciu menu, wybierz opcję „Ustawienia urządzenia“. Teraz wysunie się pełna lista dostępnych kategorii ustawień. Na samej górze powinna znajdować się zakładka „Zasilanie“. Wybierz ją.

Włącz funkcję natychmiastowego włączenia

W ustawieniach zasilania znajdziesz funkcję „Natychmiastowe włączenie“. Zaznacz tę opcję, aby ją uaktywnić. Gdy ta opcja jest aktywna, telewizor ładuje system z ostatniego zapamiętanego stanu. Co więcej, wyłączenie telewizora np. podczas oglądania filmu na YouTube lub Netflix spowoduje zapamiętanie momentu, w którym przerwaliśmy oglądanie. Ponowne włączenie telewizora powinno przywrócić nas do tej samej aplikacji i do tego samego filmu, który był odtwarzany w momencie wyłączenia telewizora.