Download, sterowniki

Jak przetestować Windows 10 May 2019 Update przed premierą

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
09.04.2019
Ilość komentarzy
2

Windows 10 May 2019 Update można zainstalować i przetestować już teraz poprzez udział w programie testów. Nowa aktualizacja została udostępniona na kanale Release Preview, gdzie testowane są praktycznie gotowe do udostępnienia aktualizacje.

Windows 10 May 2019 Update - jak zainstalować wersję Release Preview?

Microsoft postanowił zmienić nieco sposób udostępniania dużych aktualizacji dla Windows 10. Do tej pory wydawane były one dwa razy do roku – w okresie wiosennym i jesiennym. Po ich udostępnieniu przez Microsoft użytkownik był zmuszony do ich instalacji, co powodowało wiele niezadowolenia, a także sporadycznych problemów.  Ten system aktualizacji uległ jednak zmianie.

Jak od teraz będą udostępniane duże aktualizacje Windows 10?

Duże aktualizacje dla Windows 10 nadal będą się pojawiać w okresie wiosennym i jesiennym, ale od teraz Microsoft udostępnia gotową aktualizację najpierw tylko dla chętnych, na kanale testowym (Release Preview), a dopiero po ok. miesiącu testów wdraża ją do użytkowników stabilnej wersji systemu przez usługę Windows Update. Co więcej, nawet po publicznej premierze stabilnej wersji w Windows Update nie będzie konieczności instalowania takiej aktualizacji od razu.

Użytkownicy mogą pominąć instalację dużej aktualizacji i kontynuować używanie swojej dotychczasowej wersji systemu, otrzymując jedynie uaktualnienia bezpieczeństwa. Do instalacji dużej aktualizacji zmuszeni zostaniemy dopiero wtedy, gdy Microsoft przestanie całkowicie wspierać naszą dotychczasową wersję systemu. Biorąc pod uwagę, że duże aktualizacje są udostępnianie mniej więcej co pół roku (wiosna i jesień), a cykl życia (wsparcia) takiej aktualizacji wynosi ok. półtora roku, to od momentu wejścia nowej aktualizacji mamy jeszcze ok. rok czasu na używanie naszej dotychczasowej wersji Windows 10. Daje to zatem znacznie większą kontrolę nad tym, kiedy zainstalujemy uaktualnienie.

Instalacja aktualizacji May 2019 Update dla Windows 10 z kanału Release Preview

Aktualizacja May 2019 Update dla Windows 10 jest pierwszą, która została udostępniona w nowym systemie. Publiczna premiera stabilnej wersji dla wszystkich użytkowników nastąpi w maju (i nie będzie od razu obowiązkowa), ale już teraz można ją testować na kanale „Release Preview”.  

Jeśli chcesz otrzymać aktualizację May 2019 Update już teraz, przed premierą w maju, to musisz dołączyć do programu Insider Preview i wybrać opcję instalacji tylko najbardziej stabilnych uaktualnień z kanału Release Preview. Jak to zrobić?

Wejdź do menu Start, a następnie udaj się do zakładki „Aktualizacje i zabezpieczenia”. W tym miejscu wybierz z menu bocznego opcję „Niejawny program testów systemu Windows”.

Dołącz do niejawnego programu testów

Pojawi się ekran „Pobierz kompilacje Insider Preview”. Kliknij w przycisk „Rozpocznij”, aby dołączyć do programu Insider Preview.

Po chwili pojawi się okienko, w którym musimy dodać konto Microsoft na potrzeby otrzymywania aktulizacji z Insider Preview. Kliknij „Połącz konto” i wybierz swoje konto Microsoft lub zaloguj się na nowe.

Połącz konto do usługi Insider Preview

W następnym kroku możesz wybrać, jakie aktualizacje chcesz otrzymywać. Do otrzymania May 2019 Update wystarczy, że wybierzemy „najlżejszą” opcję, czyli „Tylko poprawki, aplikacje i sterowniki” (to właśnie kanał „Release Preview”). Zaznacz tę opcję i kliknij „Potwierdź”.

Wybierz kanał Insider Preview

Po dołączeniu do programu Insider Preview i kanału Release Preview kliknij w przycisk „Uruchom ponownie”, aby zrestartować system. Windows 10 uruchomi się ponownie i zaktualizuje informacje dotyczące chęci otrzymywania nowszych wersji systemu.

Po ponownym uruchomieniu komputera wejdź ponownie do ustawień systemowych i udaj się teraz do zakładki „Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update”. Kliknij w przycisk sprawdzania dostępności aktualizacji. Jako że nasz system jest już oznaczony jako biorący udział w kanale Release Preview, to z usługi Windows Update możemy teraz pobrać uaktualnienie May 2019 Update.

Dołącz do dyskusji

Wybitny2

07.05.2019

Mam problemy ze sterownikami od karty muzycznej Creative ,sterowniki instalują się poprawnie ale karta w dźwięki odtwarzanie już nie jest poprawnie wykryta , szkoda bo fajnie było testować windę.

Wybitny2

07.05.2019

Mam problemy ze sterownikami od karty muzycznej Creative ,sterowniki instalują się poprawnie ale karta w dźwięki odtwarzanie już nie jest poprawnie wykryta , szkoda bo fajnie było testować windę.

comments powered by Disqus