Jeśli szukasz sposobu na szybkie i łatwe przesyłanie strumieniowe niektórych treści, które masz na komputerze ze znajomymi. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest użycie VLC i Discord. Umożliwi to przesyłanie strumieniowe wszystkiego, w co grasz w VLC, bezpośrednio przez Discord. Niestety to nie działa z ustawieniami domyślnymi, więc musisz wprowadzić kilka drobnych poprawek, aby to działało.

Discord to najpopularniejszy obecnie dostępny klient do przesyłania wiadomości i gier, a VLC Media Player to najpopularniejszy i najbardziej niezawodny obecnie dostępny odtwarzacz multimedialny. Co się stanie, gdy połączysz oba? MAGIA! Ponieważ większość ludzi ma już zainstalowane VLC na swoim komputerze do oglądania szeregu różnych treści. Wraz z Discordem warto od czasu do czasu korzystać z obu części oprogramowania.

Korzystając z Discord i VLC, możesz szybko i łatwo przesyłać strumieniowo treści ze znajomymi lub grupą osób, które masz na serwerze. To naprawdę łatwy proces, który pozwala wszystkim oglądać te same treści w tym samym czasie, jednocześnie mogąc rozmawiać i komunikować się ze sobą w czasie rzeczywistym. Więc jak dokładnie zacząć go używać?

Jak przesyłać strumieniowo VLC przez Discord? Najlepszy sposób na strumieniowe przesyłanie filmów znajomym za pomocą Discord.

Aby rozpocząć przesyłanie strumieniowe VLC przez Discord, musisz najpierw skonfigurować Discord do pracy z innymi programami, które nie są grami. Przed wykonaniem poniższych kroków upewnij się, że program, aplikacja lub przeglądarka, które chcesz dodać, działają.

  • Aby to zrobić, otwórz Discord i zaloguj się na swoje konto. Kiedy Discord jest otwarty, kliknij ikonę Ustawienia po prawej stronie swojej nazwy użytkownika u dołu ekranu.
  • Spowoduje to przejście do nowego ekranu, na którym będziesz musiał kliknąć Zarejestrowane gry w dolnej części lewego panelu.
  • W nowym oknie kliknij przycisk Dodaj ją! opcję i wybierz VLC Media Player z listy. Aby pojawił się tutaj, musisz mieć otwarte VLC. Umożliwi to przesyłanie strumieniowe VLC przez Discord na wybrany serwer itp.
  • Teraz po prostu wprowadź serwer, na który chcesz przesyłać strumieniowo, a następnie kliknij ikonę Stream, jest obok VLC w lewym dolnym rogu ekranu.
  • Pojawi się nowe wyskakujące okienko, w którym będziesz musiał wybrać kanał audio i ustawienia jakości wideo.
  • Wszystko jest zablokowane na 720p, chyba że masz subskrypcję Discord.

To wszystko, teraz możesz przesyłać strumieniowo zawartość z VLC przez Discord. Alternatywnie możesz również użyć tego procesu z przeglądarkami internetowymi do strumieniowego przesyłania treści z Netflix, HBO MAX, Disney Plus itp. Wystarczy dodać przeglądarkę internetową, a następnie wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w przeglądarce. Możesz sprawdzić ten proces poniżej, jeśli Cię to interesuje. W przeciwnym razie kończy się kolejny przewodnik.

Jak wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w Google Chrome?

Aby wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w Google Chrome, otwórz Chrome, a następnie przejdź do Ustawienia > Ustawienia zaawansowane. Następnie odznacz Użyj akceleracji sprzętowej, jeśli jest dostępna u dołu strony.

Jak wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w przeglądarce Firefox?

Aby wyłączyć akcelerację sprzętową w Firefoksie, otwórz Firefoksa i przejdź do Opcje > System, a następnie odznacz opcję Użyj zalecanej wydajności i odznacz opcję Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna, gdy pojawi się poniżej.

Jak wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w przeglądarce Microsoft Edge?

Aby wyłączyć akcelerację sprzętową w Edge, otwórz Edge, przejdź do Ustawienia > System, a następnie przestaw przełącznik Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna, na Wył. (szary).