Grasz w gry za pomocą Yuzu i chcesz przenieść swoje zapisy na inny komputer, aby móc kontynuować tam, gdzie skończyłeś na poprzednim urządzeniu? W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo znaleźć i przenieść zapisy z Yuzu w inne miejsce, aby kontynuować grę na nowym urządzeniu lub przechowywać je jako kopię zapasową.

Yuzu to fantastyczne niewielkie oprogramowanie, które pozwala grać w gry na Switch. W przeciwieństwie do wielu innych podobnych programów, YuZu jest łatwe w użyciu, działa wyjątkowo dobrze i ma prawie wszystko, czego można chcieć od tego rodzaju oprogramowania. Jedynym minusem jest to, że znalezienie pewnych funkcji może być nieco skomplikowane.

Jeśli więc używasz YuZu do grania w gry i chciałbyś podzielić się swoimi zapisami z kimś innym lub po prostu zacząć grać na innym komputerze, w tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo znaleźć zapisane dane oraz jak przenieść je z jednego komputera na inny. Cały proces jest bardzo prosty, o ile mamy już jakąkolwiek wiedzę jak to zrobić. Dlatego w tym artykule pokażemy Ci krok po kroku, jak przenieść dane zapisu YuZu na nowy komputer.

Jak przenieść zapisy z YuZu na inny komputer?

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na znalezienie plików zapisanych gier w YuZu jest wykonanie następujących czynności.

  • Najpierw otwórz Yuzu, a następnie wybierz grę, z której chcesz pobrać dane zapisu.
  • Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy grę i wybierz opcję Otwórz lokalizację zapisów.

  • Spowoduje to otwarcie folderu zawierającego wszystkie zapisane dane dla określonej gry.
  • Jeśli więc chcesz tylko skopiować dane dla tej konkretnej gry, możesz to zrobić i wkleić plik do nowej lokalizacji lub dokładnie do tej samej lokalizacji, ale na innym urządzeniu.

Jeśli jednak chcesz przenieść wszystkie pliki zapisu dla wszystkich gier, w które grasz, możesz wykonać czynności przedstawione poniżej. Pokażemy Ci, jak przenieść wszystkie zapisy z każdej gry, w którą grasz w YuZu do nowej lokalizacji.

Jak przenieść wszystkie dane zapisu z YuZu na nowy komputer? Transfer zbiorczy Zapisz dane z YuZu.

  • Najpierw otwórz Eksplorator plików na komputerze, a następnie przejdź do następującej lokalizacji.

C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming

  • Tutaj zobaczysz folder YuZu na dole listy.
  • Skopiuj folder i wklej go w tej samej lokalizacji na drugim urządzeniu. Tylko upewnij się, że najpierw zainstalowałeś YuZu.

Alternatywnie możesz otworzyć Start i wyszukać %appdata%. Przeniesie Cię to do tej samej lokalizacji. Przy przenoszeniu tych plików między komputerami musisz być jednak bardzo ostrożny, ponieważ możesz przypadkowo zastąpić nowsze zapisy starszymi.

Po skopiowaniu wszystkich danych nie musisz robić nic więcej, po prostu uruchom dowolną grę, a dane będą gotowe do użycia. To naprawdę proste. Życzymy udanej gry. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do zapoznania się z innymi naszymi wpisami.