Download, sterowniki

Jak przenieść zapis gry ze Stardew Valley z PC na Androida

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
15.03.2019
Ilość komentarzy
0

Stardew Valley jest już dostępne na urządzenia z Androidem. Popularna gra umożliwia przeniesienie swoich save’ów z wersji PC na Androida. Jak to zrobić, aby kontynuować swoją rozgrywkę z komputera na komputerze?

Stardew Valley - jak przenieść zapisy gier z PC na Androida

Stardew Valley to niesamowicie przyjemna gra, w której wcielamy się w rolę zmęczonego życiem pracownika korporacji, próbującego zacząć wszystko od nowa na odziedziczonej po dziadku farmie. Naszym zadaniem jest prowadzenie farmy, utrzymywanie pozytywnych relacji z mieszkańcami pobliskiego miasta, a także zwiedzanie lochów. Ten komputerowy odpowiednik konsolowej serii Harvest Moon już od lat zdobywa serca graczy i cieszy się świetnymi opiniami w serwisie Steam. Teraz gra zawitała również na urządzenia mobilne z Androidem i jest dostępna w Sklepie Play.

Każdy, kto grał w Stardew Valley doskonale wie, ile czasu można włożyć w pracę nad swoją farmą. Szkoda by było stracić to wszystko podczas rozpoczynania przygody z grą na urządzeniu mobilnych. Na szczęście jest proste rozwiązanie – Stardew Valley pozwala zaimportować swój zapis i postępy z wersji komputerowej na mobilną. Jak to zrobić? Jest to dość proste i polega po prostu na przekopiowaniu swoich save’ów z wersji PC do odpowiedniego folderu na smartfonie lub tablecie z Androidem.

Krok 1: Otwórz folder z zapisami gry ze Stardew Valley na komputerze

Twoje save’y ze Stardew Valley znajdują się w folderze AppData, w katalogu użytkownika. Aby jak najszybciej uzyskać do niego dostęp, wciśnij kombinację klawiszy Windows + R. Spowoduje to wywołanie okienka uruchamiania. Wpisz w nim poniższe polecenie:

%appdata%/StardewValley/Saves

Folder z zapisami gier ze Stardew Valley

Po wciśnięciu przycisku OK pojawi się nowe okno z folderem Saves, w którym znajdują się wszystkie twoje zapisane stany gier. Każdy podkatalog to odrębna postać, którą stworzyliśmy w grze.

Krok 2: Skopiuj zapisy gier ze Stardew Valley z PC do Androida

Podłącz swój smartfon lub tablet za pomocą kabla USB do komputera. Na ekranie Androida wysuń menu powiadomień i dotknij informacji o połączeniu USB. Powinno wyświetlić się menu pozwalające zmienić tryb połączenia – wybierz tryb pozwalający na przesyłanie plików między komputerem a Androidem.

Na komputerze otwórz Eksplorator plików, a następnie na liście urządzeń znajdź swój podłączony smartfon lub tablet. Kliknij go dwukrotnie i wybierz wyświetlanie pamięci wewnętrznej urządzenia.

Folder z zapisami Stardew Valley w Androidzie

Na liście folderów w pamięci wewnętrznej znajdziesz katalog StardewValley. To folder, w którym wersja mobilna przechowuje wszystkie zapisy gier. Jeśli tego folderu nie ma, to znaczy, że jeszcze nie stworzyliśmy żadnego zapisu w Stardew Valley na Androidzie – możemy wtedy ten folder stworzyć ręcznie. Otwórz folder StardewValley w pamięci Androida.

Przenoszenie zapisów z PC na Androida

Aby przekopiować swoje postępy z PC na Androida, wystarczy przeciągnąć folder ze swoją nazwą postaci z komputera do folderu StardewValley na telefonie. Można to zrobić metodą „przeciągnij i upuść”.

Po przekopiowaniu plików uruchom grę na Androidzie, a następnie na ekranie głównym wybierz opcję „Load”. Na liście zapisanych stanów gier powinien znajdować się teraz twoja postać i świat z wersji PC.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus