Jeśli masz kolekcję Muzyki Google Play, którą musisz przenieść do YouTube Music, ale martwisz się jak skomplikowany jest to proces. Z tego artykułu dowiesz się, jak szybko i łatwo przenieść swoją bibliotekę Muzyki Google Play bezpośrednio do YouTube Music. Ponieważ wszystkie usługi Google są w pewnym stopniu połączone, proces ten jest stosunkowo łatwy i nie będzie wymagał wiele pracy z Twojej strony.

Powiązane: Jak przenieść utwory z Muzyki Google Play do YouTube Music (PC)

Muzyka Google Play jest usługą służącą do strumieniowego przesyłania muzyki i przez jakiś czas była głównym konkurentem iOS na rynku mobilnym, jednak Google niedawno ogłosił, że platforma zostanie wycofana pod koniec 2020 roku. Ponieważ rok dobiega końca, Warto przenieść swoją bibliotekę ponieważ Muzyka Google Play zniknie z końcem roku.

Dotychczasowi subskrybenci nie są zadowoleni z konieczności zmiany ponieważ przejście na nową usługę może być uciążliwe, gdy okaże się, że trzeba od nowa stworzyć listy odtwarzania i biblioteki. Na szczęście istnieje szybka i łatwa alternatywa dla długiej próby ręcznej przebudowy biblioteki. Wystarczy przenieść swoje muzyczne dane do YouTube Music.Nie ma za bardzo innego wyboru.. Nawet jeśli nie podoba Ci się ta popularna platforma, jest ona najłatwiejszym rozwiązaniem. Transfer umożliwia przenoszenie utworów, list odtwarzania, albumów, polubionych / nielubianych piosenek, zakupów, spersonalizowanych rekomendacji, a nawet przesłanych plików.

  1. Zaktualizuj aplikację Muzyka Google Play. 
  2. Otwórz Muzykę Google Play i zaakceptuj ofertę transferu.
  3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w aplikacji. 
  4. Jeśli przegapisz powiadomienie lub przypadkowo je zamkniesz, możesz ręcznie rozpocząć transfer z wersji internetowej  tutaj.

Jak przenieść wszystko z Muzyki Google Play do YouTube Music Free?

Aby przenieść dane z Muzyki Google Play do YouTube Music, możesz użyć urządzenia z systemem Android lub iOS lub wersji internetowej. Jeśli korzystasz z jednej z aplikacji, upewnij się, że masz zaktualizowaną wersję do najnowszej.

  • Gdy uruchomisz najnowszą wersję Muzyki Google Play na swoim urządzeniu, automatycznie otrzymasz opcję transferu przy następnym otwarciu. (Jeśli przegapisz opcję transferu lub nie możesz jej znaleźć w aplikacji, musisz kontynuować proces w witrynie YouTube Music) . Do którego link można znaleźć tutaj . Po prostu zaloguj się na swoje konto Google i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby rozpocząć migrację z Google Play Music do YouTube Music. 

  • Ponieważ proces jest całkowicie zautomatyzowany, nie będziesz mieć możliwości wyboru tego, co przychodzi, a co nie, ponieważ Google przeniesie całe Twoje konto do YouTube Music. W zależności od tego, ile danych musisz przenieść, określi, jak długo zajmie transfer, niektóre konta zajmą tylko kilka minut, podczas gdy duże biblioteki mogą zająć nawet godzinę lub dłużej.

Po zakończeniu migracji wszystko, co musisz zrobić, to przyzwyczaić się do nowej platformy, Jeśli nie spełni ona Twoich oczekiwań i planujesz przenieść się do innej usługi, mamy trzy inne przewodniki, które mogą okazać się przydatne.